Autor Wątek: Cewka zapłonowa  (Przeczytany 161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janskocz

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 1
    • Janusz
Cewka zapłonowa
« dnia: 01 Październik 2017, 10:09:32 »
Witajcie, czy próbował Ktoś zastosować do 2CV  cewkę zapłonową dwuiskrową od Fiata 126p ? Może Ktoś ma do odstąpienia oryginalną ? POMOCY : janskocz@poczta.fm

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
Odp: Cewka zapłonowa
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2017, 10:32:20 »
Tak, stosowałem i auto pracuje identycznie jak na oryginalnej -  poprawnie. Cewki dostaniesz na szrocie lub allegro.
Sprawdzałem, na allegro i Olx brak. Jest jedna nowa za 250 zł., ale bez przesady.

Cewka musi być jak na foto, nie może być od elektronika , bo się momentalnie spali.
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2017, 10:42:41 wysłana przez ural »
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Październik 2017, 10:41:33 »
Ja tez widziałem kaczuszkę z cewka od malucha.Pracuje poprawnie tylko nie wyglada za dobrze  :)
Oryginalna Valeo dostaniesz u Mirka w sklepie
http://www.2cv-shop.pl/pl/p/-Cewka-zaplonowa-12V-VALEO-oryginal/28
Albo jak zależy Ci na czasie,a masz gdzies blisko sklep Inter Cars .

Offline kalie

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 3
    • Przemek
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Październik 2017, 08:36:04 »
Ja mam zbedna uzywana cewke. Jest sprawna. Jednak w PL bede dopiero w drugiej polowie pazdziernika. Jezeli mozesz poczekac, to moge ja ze soba przywiezc.

Offline Janskocz

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 1
    • Janusz
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Październik 2017, 13:52:16 »
DZIĘKI !!!  będę czekał bo auto i tak stoi w garażu. Mam zwinięty dach i nie mam ochoty go rozwijać, w zimie i tak nie jeżdżę. Widzę ze zdjęcia, że też masz Dyankę. Mam nową, oryginalną atrapkę z lat 80-dziesiątych w oryginalnym opakowaniu. Opakowanie jest podniszczone, ale atrapka nowa w folii. Może ktoś by potrzebował. Mam też klosz migacza przedniego do 2CV i kilka kontrolek i przełączników oryginalnych do Dyanki. Może coś potrzebujesz. Ja jestem z Krakowa, ale aktualnie pracuję i mieszkam w hotelu w Lubinie- dolnośląskie. Cytrynkę mam w Lubinie w specjalnie wynajętym garażu.Mój adres : janskocz@poczta.fm      Cześć, pozdrawiam Janusz