Autor Wątek: Dyane wał napędowy  (Przeczytany 691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał-cit

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
    • Michał
Dyane wał napędowy
« dnia: 12 Kwiecień 2019, 17:29:26 »
witam, czy wał napędowy do dyany jest taki sam jak do 2cv? Pytam, ponieważ muszę go zmienić, a nigdzie nie mogę znaleźć do dyanki, jedyne jakie widzę w necie są do 2cv-ki. dzięki za ew. poradę
ps. Jeżeli ma ktoś taki wałek na zbyciu to reflektuję.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 74
    • Piotr
Odp: Dyane wał napędowy
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwiecień 2019, 18:47:59 »
born 2
       Citroen
     loVe

Offline Michał-cit

• Bywalec
  • **
    • Michał
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwiecień 2019, 19:30:09 »
dzięki za podpowiedź, co prawda nie znam niemieckiego, ale moja przegladarka zna.  ;) A co do poprzedniego mojego pytania: czy te wałki od dyany i 2cv czymś sie różnią? bo parametry chyba są takie same (jak próbowałem podejrzeć w necie).

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 12
    • Mirek
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwiecień 2019, 20:11:04 »
Nie chciałbym się mądrzyć  ale 2CV/dyane i inne nie mają wałów napędowych a tym bardziej wałków. Jeżeli dobrze rozumiem to kolega szuka półosi do dyane. Wał napędowy to raczej nazywa się element łączący skrzynię biegów -reduktor z tylnym mostem-dyfrem. CV i pochodne tego nie mają. Jeżeli chodzi o to czy jest takie samo to raczej tak bo zawieszenie mają takie samo. Różnica w zawieszeniu jest w acadianie  ,ak i ami tam jest zawieszenie inne ale nie wiem czy też w półosiach jest różnica. Jeżeli wymieniasz to półosie to to radzę wymieniać kompletami -wewnętrzną i zewnętrzną. Nie wiem czy masz uszkodzony krzyżak czy wielowpusty . Jeżeli wymienisz tylko jeden to jest możliwość wybicia się nowej od starej jeżeli stara ma już luz. A tego tak łatwo nie sprawdzisz. Jeżeli kupisz używkę to pal licho i tak się  wyczepią do siebie ale jeżeli nową to szkoda. tu masz linki do mnie do sklepu -zobacz.
http://www.2cv-shop.pl/pl/p/Polos-od-strony-kola-./714
http://www.2cv-shop.pl/pl/p/Polos-od-strony-kola-./714

Offline Michał-cit

• Bywalec
  • **
    • Michał
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwiecień 2019, 20:43:55 »
ok, a jak wygląda zwrot kaucji? Po  odesłaniu starej przelew tych 25E na moje konto?

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 12
    • Mirek
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień 2019, 09:34:50 »
Ja muszę odesłać stare półosie i jeżeli są ok to zwracają kaucję. Jeżeli półoś będzie tak zniszczona ,że nie da się jej zregenerować np zardzewiała bo 20 lat stała w piachu no to zapomnij o zwrocie kaucji. Półoś ma być mówiąc krótko wyciągnięta z używanego auta.