Autor Wątek: olej w kolektorze ssacym  (Przeczytany 850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
olej w kolektorze ssacym
« dnia: 20 Czerwiec 2019, 22:06:50 »
Pytanie jak w temacie  .... czy powinien tam być?
Szukając wycieków oleju musiałem zdjąć osłony cylindrów ale przedtem zdjąć pająka zauważyłem że w kolektorach ssących jest olej jak na załączonym zdjęciu. Czy to normalne ?

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 12
    • Mirek
Odp: olej w kolektorze ssacym
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2019, 11:19:06 »
Niestety nie jest to normalne mało tego jest niewskazane. Oznacza to ,że silnik będzie palił olej ale nie przez pierścienie ale przez zawory. Należy wymienić uszczelniacze zaworów na zaworach. Najlepiej jednak dać głowice do regeneracji do fachowca. Sam możesz nie dać rady jak tego nie robiłeś. Tu masz link do tych uszczelniaczy zaworów bo fachowcy ich nie będą mieli a jakieś inne na sztukę mogą nie działać tak jak powinny.
http://www.2cv-shop.pl/pl/p/Uszczelniacze-zaworow-2cv4-2cv6-zestaw/552
Niestety wiąże się to w większą naprawą silnika. Musisz zdjąć głowice i jeżeli sam je naprawisz to musisz wymienić uszczelki popychaczy po skręceniu ustawić przerwy na zaworach, wymienić uszczelki pokrywy zaworów.Jest trochę roboty przy tym.

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
Odp: olej w kolektorze ssacym
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec 2019, 22:01:32 »
Dzięki za wyczerpującą informację. Niestety tak czułem, że coś nie tak,  bo przy rozbieraniu innych silników, nie widziałem tego zjawiska  . No cóż, ta naprawa musi poczekać na koniec sezonu. Będę pilnował poziomu oleju. W Warszawie mamy warsztat zajmujący się regeneracją głowic do takich "staruszków"