Autor Wątek: Furgon  (Przeczytany 2005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 75
    • Piotr
Furgon
« dnia: 28 Listopad 2019, 20:53:44 »
Ok. Zacznę nowy rozdział. Pomoże innym coś pisać lub nie.
Jedziemy z koksem. Lakiernika ni ma. Bieda. Cały czas czekam...Na Boży paluszek, który wskaże drogę.
Kaczka poszła pod nóż. Znam się na mechanice jak świnka na gwiazdach a wziąłem się za nią jak rzeźnik za świniaka.
Rozbieramy po całości. Plan jest taki:
- rozebrać do gołej karoseri
- karoserię oddać do blacharza/lakiernika
- w tym czasie zdjąć silnik z ramy
- silnika nie rozbierać, jest ok
- rama jak będzie ok., piaskowanie a potem ocynk
- pierdoly przy silniku, tuby i inne rzeczy maluję na czarno te które trzeba
- częściowo tylną część zrobię nową elektryki A reszta zostanie
- większość części jest ok, muszę powymieniać jakieś gumki, podkładki itp.
- do wymiany na pewno idzie przednia część podłogi- pod pprzednimi fotelami i pod pedalami.
- tapicerka też ale to potem
- kolor.... zostaje ten albo kuszę się na jasny błękit
- A co jeszcze pójdzie z portfela na wymianę ????? Nie wiem
Foty pod linkiem. Nie wrzucam na forum bo się nie mieszczą. Lepiej zewnętrznie wstawić niż pomniejszyć.
https://photos.app.goo.gl/8vRz8fjUJsa7Cz3P6
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2019, 20:57:02 wysłana przez petercvw »
born 2
       Citroen
     loVe

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
Odp: Furgon
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2019, 22:22:43 »
No to robota na zimowe wieczory a na wiosnę ......" hajda na koń"
Jak to jest, że moje marzenia realizują inni >:D...... najpierw Ural Ds-a >:( a teraz Ty furgon  >:( .... ale w gruncie rzeczy to marzenia się zisciły, .....  tylko trochę inaczej >:D i w sumie bez kosztowo ;D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2019, 21:34:43 »
Jedziemy z koksem dalej.
Buda zdjęła. Teraz z ramy rozbiórka reszty. Silnik wyszedł jak po maśle. Tuby zdejmowania  BAŁEM się że hej. Klucz 50 był potrzebny, pożyczyłem od kolegi francuza hydraulicznego i nastawny/rozkrecany. Piachu było co nie miara - piaskownicę można zrobić  ;). WD 40 psikałem przez parę dni i efekt był imponujący, poszło i o to chodziło. W tylnej osi wahacz trochę latał na boki. Diagnoza piardlo łożysko. Wybijamy, walimy, pijemy browara z kumplem (w miedzy czasie telefon do forumowicza Pawła czy coś robimy nie tak; za wskazówki DZIĘKI)  aż poszło. I się zastanawiam czy z drugiej strony nie wymienić. Co wy na to? Co by nie było niespodzianki później. Zrobic dwa i będzie spokój.
Wymieniał ktoś te łożyska, kupował oryginały czy jakieś erzace.  Bębny zdjąłem - myślę że są w dobrym stanie jak i okładziny. Przewody hamulcowe w belce wyglądają jak nowe.  Chyba nie będę wymieniał bo aż szkoda tych. Śruby po posikaniu WD idą  o dziwo lekko. I to jest PLUS. Za to wszystko co gumowe to D...pa.
Zdjecia wrzucam do linka.
Jutro walka z przednią osią. Patrzę na gumy na przegubach wyglądają dobrze, cybanty jak nowe. Myślę, że były wymieniane. Nie mogę się doczekać do ..... by rama została goła. Wtedy mam plan taki. Górną blachę zdjąć/odciąć. Dolna jak będzie ok jak nie to do wymiany. I oddaję do piachu i ocynku. A potem górną blachę na nity przymocowac z powrotem do ramy (uprzednio uszczelniając ją do ramy na masie bitumicznej/silikonie.
Zły/dobry pomysł. Jak nie będzie górnej blachy, będzie lepiej wypiaskować i ocynkować.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień 2019, 21:46:46 wysłana przez petercvw »
born 2
       Citroen
     loVe

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2020, 21:50:13 »
Dziś sobie zrobiłem zakupki w raichu; podloga x3, lampy oswietlenie, spręzynki, gumki, śrubki,  iiiii wydałem i zaoszczędziłem  ;)
Przesyłka barszcz 90 zeta. W PL więcej by wybulił.
Czeka mnie jeszcze hak ... i tu poluje na tani transport no i jeszcze dokompletowanie innych pierdół z raich gdzie jest  trochę taniej jak w tym co teraz kupowałem.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Styczeń 2020, 19:16:30 »
A może ktoś coś chce, to się może przytulić. Szansa do jutra południa.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2020, 12:53:11 »
Przyszły "prezenty" ;)
Wysyłka paczki z Niemiec 16? (130×50×35 cm)
born 2
       Citroen
     loVe

Offline kaczogród

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 23
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2020, 15:16:27 »
Każdy by przytulił takiego ;GWIAZDORA;

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marzec 2020, 18:36:12 »
#zostańwgarażu

Tak trochę nic nie pisałem...bo leń leniwiec do 2.
Co się dzieje, jak robota leci.
Blacharza ogarnąłem, wszystko stoi przygotowane pod pistolet i może troszkę szpachli - tam gdzie potrzeba.
Wziąłem się za silnik/skrzynię. W skrzyni wypłynęła chyba z 50 gram oleju. ??? od groma. W środku syf i brud, rozebrałem środek a tam jak to klasyk mówił budyń. To co mogłem umyłem, wyczyściłem. Od wewnątrz skrzyni jest taka mała rureczka przelewowa (wiecie) - cała zasyfiona i nie drożna była. Resztę zaleję olejem, przejadę z 500/1000 km i wymienię olej na nowy i myślę że będzie ok.
Sprzęgło też rozebrałem. Tarczę, docisk, koło dałem do speca na przegląd. Wymienię dwa simeringi z przodu i z tyłu dla poprawności. Pierścionki też są ok.
Najgorsze to, że jedna rurka alu od popychacza była piardnięta. I tu był problem co dalej. Wybijać i zmieniać na nową (robił ktoś coś takiego?). Ale po konsultacjach - wyprostować, wsadzić nowe okulary i po bólu.
Tarcze hamulcowe też do wymiany, klocki (i ręczny) są ok. Huan chyba wymieniał niedawno.
Z moich obserwacji mogę powiedzieć , że uszczelniacza/silikonu do silnika było używane praktycznie wokół każdej śruby. Ktoś myśli że to cudowny środek....ale w maluchu też lali kit.  ;D

A co dalej. Hm...czekam na PANA lakiernika. Po jajkach mamy się skontaktować. Czy tylko na to pozwoli korona?? tego nie wie nikt.
A tak #siedzęwgarżuidłubiędalej >:D.
Zacznie się pomału składanie - czasu mamy pod dostatkiem.
Z uwagi na to że zdjęcia wchodzą tak jak wchodzą to wrzucam je do swojego linku https://photos.app.goo.gl/8vRz8fjUJsa7Cz3P6

Dziękuję kolegom za prowadzenie mnie specunia za rączkę przez telefon co i jak zrobić aby nie sp...lić.
Paweł, Herbi i Mirek Dziękuję.

Chopy i kobitki trzymajcie się będziemy jeździć

« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2020, 18:46:28 wysłana przez petercvw »
born 2
       Citroen
     loVe

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Kwiecień 2020, 19:14:26 »
Brawo Ty ;D ;D ;D ;D Do sierpnia na Toruń zdążysz ;D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwiecień 2020, 20:05:41 »
Oj nie wiem. Robotę oszczędzam bo nie wiadomo kiedy będziemy wolni od korony. A jak za szybko zrobię to nie mam gazy do następnej roboty.  ;)
born 2
       Citroen
     loVe

Offline Radek421

• Dyskutant
  • Reputacja: 2
    • Radosław
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwiecień 2020, 23:31:53 »
Bardzo dobra robota, musze w końcu się zabrać za mojego furgona
Uwielbiam 2cv

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Kwiecień 2020, 19:54:50 »
Nie zaczynam nowego wątku. ...ale pierdoła ze mnie ze hej.
Nic nie zepsułem w furgonie i to jest plus.
Spierdzieliłem sobie telefon. Padł wyswietlacz i nie idzie nic zrobić.  Najgorsze w tym że nie mialem kopi zapasowej, nie mialem nigdzie zapisanych wiadomości,  numerów telefonów. ... itp. Bieda aż piszczy. Glupi byłem że nic takiego nie zrobiłem. Tak wiec kontakt z wami tylko tu.
Jak Wy nie macie kopii, jesteście tak jak ja pewni źe nic wam sie nie stanie - to jesteście w błędzie.
ZRÓBCIE TO SOBIE.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 72
    • Herbert
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Kwiecień 2020, 20:46:59 »
Hej Piotr,a to pech Cie dopadła, ale to nie miałes zapisanych danych na karcie SIM tylko w telefonie ?

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Kwiecień 2020, 21:39:51 »
Tak. Wszystko w telefonie.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline Lofikida

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Kwiecień 2020, 13:09:29 »
Jak by nie wirus to mógłbyś pójść do jakegoś komisu, podpinają Ci ekran dobry na chwilę, spisujesz co trzeba i załatwione. Wezmą jakiś grosik za usługę al e chyba warto. Przerabiałem takierozwiązanie na własniej skórze z dwa miesiące temu na telefonie swojej mamy.
Pytanie tylko, gdzie znaleźć teraz otwarty serwis telefonów :)