Autor Wątek: Moje 2CV - White_Duck  (Przeczytany 3545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 35
  • :)
    • Tomek
    • Kumak.eu
Moje 2CV - White_Duck
« dnia: 02 Listopad 2014, 23:18:35 »
Na rozgrzanie tego działu, zaprezentuję swoje 2CV, co prawda, znane wszystkim z forum, ale od czegoś trzeba zacząć ;)

Citroen 2CV6 Club

Standardowy silnik 602cc. Produkcja 21 listopad 1985 na rynek niemiecki, na drogi wyjechał w 1986. Od stycznia 2010 jestem trzecim właścicielem. W 2010 Kaczka przeszła remont przywracający ją drogom. Wciąż są jednak rzeczy, które chciałbym poprawić i zmienić, między innymi wymiana dachu na nowy.

Z ostatnich większych modyfikacji i wymian: kaczka odżyła po zmianie pompy paliwa na nową Valeo a silnik wzbogacił się o elektroniczny zapłon DG-Nition.

Pozdrawiam, Tomasz

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 26
    • Tomek
Odp: Moje 2CV - White_Duck
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad 2014, 15:56:13 »
Tomek proszę coś więcej na temat zapłonu elektronicznego ...masz jakieś foto ? :P

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad 2014, 22:24:30 »
Tomek proszę coś więcej na temat zapłonu elektronicznego ...masz jakieś foto ? :P
Zapłon z http://www.2cv-shop.pl/, kupiłem przy okazji pompy paliwa.  Zdjęć nie robiłem, ale tak to wygląda:

Montaż prosty a efekt bardzo zadowalający. Obrotomierz teraz działa płynnie w całym zakresie obrotów.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopad 2014, 04:57:17 »
Już od dwóch lat planuję wyjazd kaczuszką na spływ w Dolinie Baryczy...
CECI N?EST PAS UNE VOITURE? C?EST UN MONSTRE DE VITESSE

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marzec 2015, 17:03:35 »
Tapicerka wyprana, wnętrze posprzątane, buda umyta. Na dniach zmiana oleju i woskowanie a w najbliższym czasie już koniecznie zmiana dachu na nowy. W każdym razie, żyje i ma się dobrze :D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Marzec 2015, 20:27:51 »
No to Tomek zostaje Ci tylko żelek na włosy odkryć daszek i wio poczuć wiosenny wietrzyk we włosach  :)

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Marzec 2015, 22:13:30 »
Obawiam się, że do otwierania dachu jeszcze jest o kilka stopni za chłodno, ja jestem przyzwyczajony do ciepła :D

Aha, zapomniałbym, naklejka już przyklejona w lewym dolnym rogu tylnej szyby :) Wygląda bardzo dobrze, jeszcze raz dzięki Piotrek za ich zorganizowanie.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec 2015, 22:15:01 wysłana przez White_Duck »

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwiecień 2015, 21:48:28 »
Pierwsze odpalanie 2CVki z korby mam już za sobą :) Świetna sprawa! Jeszcze raz dzięki Sławek za wentylator, włożyłem trochę pracy spawarki i szlifierki w uchwyt do korby i teraz zaczep jest idealny ;D . Przy pracy nad wymianą wentylatora zauważyłem, że łożyska alternatora trochę huczały więc z tym też już się uporałem i nastała cisza... no prawie.  Teraz piszczy łożysko wysprzęglika na wolnych obrotach a pisk znika jak tylko, choćby delikatnie, nacisnę pedał sprzęgła. Wygląda na to, że całkiem niedługo czeka mnie wyciąganie silnika i skrzyni.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Piotr
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Kwiecień 2015, 12:36:36 »
Ja też tak miałem ze sprzęgiełkiem i na szybkiego kupiłem całe nowe kompletne sprzęgło i jak się nie mylę to ok 460 zł pękło ale nie miałem czasu czekać. Teraz kupię łożysko nowe (ok 120 zł) a tarcza do regeneracji (50 zł) - myślałem sprzedać ale chyba zostawię w archiwum X. Tak więc Tomek rachunek już wiesz jaki jest. U mnie facet robi dobrze regenerację jak byś chciał to mogę zrobić za kuriera i Ci pomóc.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Kwiecień 2015, 15:17:23 »
Będę miał to na uwadze. Poza wspomnianym piskiem, samo sprzęgło chodzi ok ale jak rozbiore to dopiero zdecyduję co robić.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Lipiec 2015, 13:52:27 »
26 dni do wyjazdu do Torunia  ::)

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Lipiec 2015, 23:31:55 »
Wygląda jak byś już odlatywał do Torunia :) >:D

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Styczeń 2018, 23:18:58 »
Plan jest prosty, 2CVka na daily w 2018. Na wiosnę przegląd układu hamulcowego, zawieszenia i wymiana filtrów/oleju i zaczynam jej używać na co dzień. Lepiej tak niż jak ma stać jak w 2017 niemal bez ruchu.

Załączam najświeższe zdjęcia przedstawiające stan obecny z 2017 ze spontanicznego spotkania wrocławskiego SPOTa w mojej miejscowości. Poznałem właścicieli, bardzo sympatyczni.

Marzenia na 2018:
- wymiana reflektorów przednich na okrągłe
- nowa tapicerka foteli zamiast pokrowców
- pomysł na zmianę wyglądu z jednolitego białego na sam nie wiem co, pseudo-Dolly, niby-Charleston czy jeszcze coś innego, nie wiem :)

Pozdrawiam

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
    • Olek
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Styczeń 2018, 23:59:39 »
To mi się podoba. Wreszcie zaczynasz normalnie mówić!

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 26
    • Tomek
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Styczeń 2018, 22:23:37 »
No... w końcu Tomek wracasz do żywych, działaj ostro i wracamy do wspólnych wypadów jak za starych czasów i pamiętaj że w przyszłym roku mamy światowy w Chorwacji. Ekipa już się montuje ...

ps. poszycia foteli załatwiaj z Olkiem ja mam i jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2018, 19:03:58 wysłana przez Pionier »