Autor Wątek: Poprawki lakiernicze  (Przeczytany 1148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kalie

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 3
    • Przemek
Poprawki lakiernicze
« dnia: 27 Luty 2015, 16:03:39 »
Znowu mam nurtujace mnie pytanie.

Na prawym przednim nadkolu mam dwie dosyc glebokie rysy. Poniewaz Zlomek sluzyl na pewnej malowniczej francuskiej wiosce, wyglada jakby poprzeniemu wlascicielowi jakies grabie lub inne narzedzie pracy sie przewrocilo.
Zdrapalo lakier i odslonilo gola blache. Wiadomo, blacha + deszcz = rdza.

Moge to zaszpachlowac, ale co potem? Czy sa jakies spraye, ktore moznaby dobrac do koloru? Na profesjonalne lakierowanie, na razie nie moge sobie pozwolic.
Tylne nadkole bylo juz recznie malowane. Mysle, ze moja 7-letnia corka ladniej by to zrobila, ale przynajmniej nie rdzewieje i kolor pasuje.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 72
    • Herbert
Odp: Poprawki lakiernicze
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Luty 2015, 17:28:44 »
Może zabezpiecz to miejsce podkładem antykorozyjnym i naklej cos,jakąś fajną naklejke,kaczuszke albo kwiatuszek  :)
Albo idz do mieszalni lakierów samochodowych niech namieszają odpowiedni kolor i  i zrobia z tego puszke spreju.
W polsce by Ci to zrobili,tam u Ciebie pewnie też.

Offline kalie

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 3
    • Przemek
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty 2015, 17:59:13 »
Chyba faktycznie poprostu na razie zabezpiecze to antykorozyjnie. A co do nalepki to chyba musialby to byc kaczor z rodzina a nie kaczuszka :-)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 74
    • Piotr
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Luty 2015, 18:27:54 »
Puszki z dobranym lakierem to już temat stary i nie powinno być z tym problemu, tak jak Herbi mówi idź do najbliższego sklepu z art. lakierniczymi i facet na pewno wyłoży ci kawę na ławę i po ptokach.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 35
  • :)
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Luty 2015, 19:06:02 »
Są preparaty wiążące rdzę, np. Epoxy Brunox i poźniej można na tym malować, ale i tak trzeba miejsce naprawiane dobrze oczyścić. Oczyścić i tak musisz, bo smarowanie czymkolwiek po takim już pordzewiałym elemencie da tyle, że w końcu pod spodem wyjdzie wielki purchel i cała twoja praca odpadnie odsłaniając przegnity na wylot błotnik.
Spray można dzisiaj wymieszać jaki potrzeba, ale pomalować fragment błotnika tak, żeby ten nowy lakier nie wyróżniał się na tle starego to już inna sprawa.

Też mnie czeka taka zabawa bo wyszedł mi paskudny purchel pod trzecim okienkiem :/