Autor Wątek: Kupię 2CV w dobrym stanie  (Przeczytany 1696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sajmon

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
Kupię 2CV w dobrym stanie
« dnia: 14 Kwiecień 2015, 16:44:45 »
Jak w temacie: chciałbym kupić 2CV. Ważne żeby był w dobrym stanie wizualnym na zewnątrz (bez korozji itp)i technicznym, cena nie wyższa niż 10-12 tys (z pewną tolerancją w górę:)). Rocznik, kolor i pojemność bez znaczenia.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 74
    • Piotr
Odp: Kupię 2CV w dobrym stanie
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2015, 19:23:08 »
Koledzy co nic nie piszecie, jest nowy forumowicz chętny na kacuskę lub może kaczolka doradztwo mile widziane - pomożecie .. pomożemy ?. Z tego co słyszałem to nie jeden chciał się pozbyć cytrynki włala  ;D
born 2
       Citroen
     loVe

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2015, 22:30:56 »
"Chciałby się pozbyć" - to nie za dobre słowa  >:D
Ale nie jeden ma (nie jedno!) auto na sprzedaż, to fakt.
Również ja (dwa).
Rzecz w tym, że tzw. "warunki brzegowe", jakie podał  Sajmon - ...są ciężkie do spełnienia równocześnie.
Auto (cytuję) "w dobrym stanie wizualnym na zewnątrz (bez korozji itp) i technicznym" - za 10-12 tysięcy złotych kupowało się w ubiegłym roku.
W tym jest to trudne.
Albo trzeba zapłacić więcej, oczekując takiego stanu,
 ..albo..mniej, ale zgodzić się na stan nie "dobry", a "dostateczny".

Offline arekban

• -
  • Global Moderator
  • Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 12
    • Forum 2CV
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2015, 12:37:32 »
Tak se myśle - Jacek co TY piszesz ? Przecież powinno się udać kupić taka kaczkę.
Wlazłem na allegro i olx i  faktycznie dobrych ofert w cenie od 10 do 20 tys zł nie ma.

Jednak czas robi swoje - i faktycznie ceny ciągle powoli ida w górę.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień 2015, 13:01:28 »
Arku, przedział cenowy był zadany: 10 - 12.
Jeśli rozszerzyć go do 20 - to (choć nadal rzadkie), ale coś tam się znajdzie :)
Ale generalnie (wracając do przedziału "10-12") - to są albo drozsze, albo tańsze.
...u mnie też 

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwiecień 2015, 16:37:55 »
Myślę że sajmonowi zależy kupić kaczkę u źródła, u kogoś zaufanego kto się zna na rzeczy - pasjonaty itd. pewnie dlatego wskoczył do nas z zapytaniem by sie czuć bezpieczniej a nie do handlarza któremu zależy tylko na sprzedaży auta a potem będziesz pan zadowolony i ofert jest na polskim rynku/internecie w różnym przedziale tylko jak wspomniałem nie od amatora.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 72
    • Herbert
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwiecień 2015, 19:40:02 »
Tyle,ze to taki ni jaki przedział cenowy,Za duzo jak na auto do remontu,za mało jak na dobry stan.

Offline sajmon

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Kwiecień 2015, 08:27:53 »
Dziękuję za wskazówki :)
Może doprecyzuję: "dobry" stan techniczny to dla mnie po prostu samochód który jeździ i ma ważne badania techniczne - niewymagający na starcie dużego wkładu finansowego.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Kwiecień 2015, 09:01:06 »
Byś mógł pojeździć przez jakiś okres bez inwestowania i auto miało ważne badania a może i przeszło następne to wg. mnie musisz sięgnąć głębiej do sakiewki (ok. 20 tysiaczków) Na mobile z nowymi badaniami ceny startują od 5 tys. ? w PL weź z sobą fachmana/speca/miłośnika - chyba że się znasz sam i spróbuj kupić z portali polskich np http://otomoto.pl/oferta/citroen-2-cv-bardzo-ladny-ID4paFSm.html   lub   taniej http://olx.pl/oferta/citroen-2-cv-0-6-benz-faltdach-od-pasjonata-pn-CID5-ID9KBbx.html#8502192de6  lub http://otomoto.pl/oferta/citroen-2-cv-exstra-ID4pb0Xc.html#edbb65e9b2   no chyba że dostałeś ofertę od kolegów. A najlepiej kup i zrób - czyli od 0 na własną nutę (ja tak samo chciałem kupić gotowca a potem zacząłem od zera i jestem  ;D) i będziesz wiedział co masz. Ja miałem do kupienia 2cv od właściciela salonu citroena za 15 tys. dziś dzwonie i pytam - poszła (ciekaw jestem gdzie) ale jak zacząłem sam robić swoją to musisz wiedzieć że jedna sakiewka to mało. Powodzenia
born 2
       Citroen
     loVe

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 72
    • Herbert
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Kwiecień 2015, 10:14:27 »
Przeszczegałbym tylko przed kupowaniem samochodów po remoncie w atrakcyjnej cenie. Koszt remontu zależy od stanu bazy,moze sie zdarzyc ,ze samochód w dobrym stanie nie pochłonie duzo pieniedzy,ale takie "okazje" zawsze budza watpliwosci, bo wiem ile taki remont pochłania kasy i czasu.
Zazwyczaj Ci którzy zarabiaja na takich "inwestycjach" kupuja samochody tanie a remont robiony jest tylko wizualnie i po czasie "wyjdzie szydło z worka"
« Ostatnia zmiana: 16 Kwiecień 2015, 10:22:33 wysłana przez herbi »