Autor Wątek: Wskaźnik paliwa - nie działa  (Przeczytany 2423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andy123

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
Wskaźnik paliwa - nie działa
« dnia: 04 Grudzień 2014, 17:02:18 »
Samo się zepsuło  :) jak niektórzy mówią. Pokazywał stan i nagle przestał się wychylać wskaźnik.
Dolałem do pełna. Wskazówka nie rusza.

Od czego zacząć sprawdzać:  kable  ( które ) ,  pływak , coś innego  ?

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
Odp: Wskaźnik paliwa - nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Grudzień 2014, 17:41:40 »
Samo się zepsuło  :) jak niektórzy mówią. Pokazywał stan i nagle przestał się wychylać wskaźnik.
Dolałem do pełna. Wskazówka nie rusza.

Od czego zacząć sprawdzać:  kable  ( które ) ,  pływak , coś innego  ?
Samo - to się tylko grzmi. I się błyska  ;D
Jeśli masz kanał (?) sprawdź "przewodzenie przez spiralę czujnika" (czyli te najbardziej wewnętrzne bebechy, wsadzone w zbiornik razem z pływakiem, ssakiem, itd)
Wiesz, jak to zrobić?
- odkręć dwie (z czterech) śruby mocujące zbiornik - te bardziej z tyłu (z kanału, nasadową 11 na długim patyku),
- poluzuj pozostałe dwie tak, "żeby tylko trzymały",
- opuść zbiornik na tyle, na ile się da,
- ..nie będzie najwygodniej, ale (wciąż stojąc w kanale) da radę głowę włożyć "jakoś tak" koło tylnego wahacza, żeby widzieć (latarka, oczywiście, do kompletu!) wierzch zbiornika z króćcem na który nałożony jest wężyk paliwowy i ze stykami przewodów
- (przy okazji: obstawiam z prawdopodobieństwem rzędu niemal 80 % - że Twoja usterka to brak masy, czyli jednego z w/w przewodów) (!!)
- podepnij miernik

...pozostałe niemal 20 % - to: zaciął się pływak (gorzej, jak się "sam" przedziurawił i utopił...).
Jeśli więc JESZCZE nie zacząłeś rozbierać tego wszystkiego, co przed chwilą opisałem -  ...pohuśtaj swoją ślicznotką na boki - tak energicznie, jak tylko potrafisz.
Jest szansa, że wskazanie wróci

(a pozostałe "2 x niemal", żeby się na pełne 100 % sumowało ?
- to wszystkie inne pozostałe powody)  ;D >:D 

Edit:
Aaaa, przypomniało mi się !
Przy tylnym lewym nadkolu, pod tylną kanapą, jest połączenie przewodów ("klasyczne", "bolec w rurkę").
Rozepnij, oczyść, zepnij.
...Działa ?
:):)
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2014, 17:46:13 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Herbert
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Grudzień 2014, 21:41:09 »
Jak rozepniesz ten kabelek na lewym nadkolu,to dotknij tą złączka kabla który biegnie w strone zegarów do masy,wskaznik powinien wtedy pokazać full.Jęśli tak będzie to uszkodzony jest czujnik albo brak masy jak napisał Jacek.Zbiornik jest plastikowy,wiec masa z czujnika jest poprowadzona dodakowym kabelkiem,sprawdz,czy nie przegnił pod jedna albo druga śrubą Ja w moim czujniku miałem przerdzewiała blaszkę łaczącą uzwojenie oporowe ze stykiem
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2014, 21:42:45 wysłana przez herbi »

Offline Andy123

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudzień 2014, 19:56:24 »
Dziękuje koledzy za fachowe wskazówki. Na razie kaczuszka zimuje w ciasnym garażu.
Zacznę od lewego nadkola. Potem na kanał jak będzie trzeba.
Przy okazji nie wiem czy pamiętacie skąd mam czerwoną kaczkę, ale to dzięki Wam ją mam. :)

Offline reu2cv

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 3
    • Reuven
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2015, 20:31:00 »
Właśnie miałem ten sam problem!
Widać to połączenie bardzo dobrze na zdjęciach petercvw w wątku http://2cvclub.pl/index.php?topic=52.msg925#msg925

Reuven

Offline Andy123

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwiecień 2015, 21:35:00 »
Dopiero teraz zabrałem się za wyszukiwanie usterki.

1.)  Bujanie auta nie pomogło

2.)  Przeczyszczenie kabla / złączki z bolcem nie pomogło

3.)  Po dotknięciu kabelka ( ten który jest w bagażniku przy nadkolu i prowadzi do wskaźnika ) bezpośrednio do masy to na wskaźniku ruszyło i strzałka pokazała full.

( Ciekawostka:  Jak kontrolkę z lampką podłączałem do tego kabelka bez zapalnej stacyjki a z drugiej strony podłączyłem do plusa w akumulatorze to lampka świeciła. Jak zapalałem stacyjkę to gasła. )

W takim razie chyba brak masy.
Zabieram się za sprawdzenie przy zbiorniku wg instrukcji Jacka jak tylko znajdę jakiś kanał.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Kwiecień 2015, 22:36:04 »
..aż musiałem wrócić do początku postu i poczytać - co ja Ci tam instrukcje powypisywałem...  :P
(bo już zdążyłem zapomnieć)
Oczywiście mam cały zestaw dalszych instrukcji  >:D I to aż w dwóch wersjach - zarówno "gdy miernik pokaże przerwę", jak i "gdy miernik pokaże przewodzenie".
..obydwie, niestety, wiążą się z demontażem zbiornika i wyjmowaniem całego zestawu: pływak, rurka,itd

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwiecień 2015, 22:56:47 »
Jak nie masz kanału to tył na kobyłki o na lewarku trapezowym opuść zbiornik. Brak masy przy zbiorniku to typowa usterka.

Offline Andy123

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Kwiecień 2015, 19:37:12 »
DZIAŁA  - bez wyjmowania zbiornika !!   ;D

Pojeździłem trochę i dolałem paliwa do pełna, właściwie przelałem po tankowaniu. Wskaźnik zaczął pokazywać.
Chyba pływak był zawieszony.  :)