Autor Wątek: Stwórzmy wspólnie to FORUM  (Przeczytany 34195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 72
    • Herbert
Odp: Stwórzmy wspólnie to FORUM
« Odpowiedź #90 dnia: 22 Kwiecień 2015, 20:35:55 »
Świetny pomysł,juz z aktualizowałem swój profil
Andrzej,"pomógł" nie wyswietla sie przy "swoim" awatarze użytkownika . bo nie mozesz sam sobie kliknąć że pomogłeś,tak ja to rozumiem
« Ostatnia zmiana: 22 Kwiecień 2015, 20:40:07 wysłana przez herbi »

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #91 dnia: 22 Kwiecień 2015, 21:07:52 »
Już poprawiłem profil. Pomysł doskonały.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 74
    • Piotr
« Odpowiedź #92 dnia: 23 Kwiecień 2015, 09:50:12 »
I..... wróciliśmy tak jak matka z ojcem dała nam x lat temu, też uważam to za pluuusa, bo jak tu się zwracać jak się nie zna człowieka Panie Hurtownio 2cv  :D czy kolego Zlołku  ;) lub te petercvw >:(
born 2
       Citroen
     loVe

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Maj 2015, 09:45:51 »
Przeniosłem się z tematem tu bo chyba lepiej pasuje niż psucie Nałęczowa. Wiadomo że forumowicze dzielą się na mniej/więcej aktywnych, ciężko jest pisać/odpowiadać na każdy temat ale jak już się jest to trzeba dać coś od siebie - być choć trochę aktywnym. Wiele tematów jest wspólnych, dotyczących wszystkich to głos zabiera 5,7 osób a reszta ... chyba sami strzelamy sobie w nogę. Już wcześniej pisałem (przy t-shircie, nalepce) że forum pikuje/umiera to usłyszałem odpowiedź - taka specyfika forum, i dlatego jest fajne (?) lub jest zima itd...- Andrzej, drugi kolega- popiera w 100% wypowiedz poprzednika samemu nic nie pisząc. A teraz Andrzej widzę że sam chyba to zauważyłeś przyszła wiosna i co forum śpi  :). Kuba chce więcej, Tomek mówi idż na fejsa - szkoda że ten co wrzucał tam zdjęcia zapomniał o forum - ciekaw jestem kiedy sobie o nim przypomni jak będzie miał problem, coś będzie chciał kupić/sprzedać?. Tu Andrzej (+ za pozytywne myślenie) .... a może się ożywi ??? i ja tak myślę że przyjdzie koza do woza  ;D. Herbert tylko co z tym zrobić? - przenieść się na fejsa  to forum na 100% szybciej umrze. Trzeba chyba przeczekać, spotkamy się na zlocie w Toruniu, pogadamy i może dojdziemy do celu? ;D lub zrobić przesiew - kto się nie odzywa/ nic nie pisze / i ma forum w d.. przez okres np. 1,2 miesiąca to adio nie rób sztucznego tłoku kolego. A nie można zrobić tak by forumowicz który się nie zalogował był też widoczny a nie jako gość - może by się zawstydził? i jeszcze jedna propozycja - członkostwo w klubie - wtedy wiadomo kto chce być, określić jakąś składkę (np. 10,20 zł/rok, mając fundusz opłacisz forum, możesz zrobić loterię z fantami częściowymi  dla forumowicza  lub charytatywnie przekazać dzieciom - chodzi mi o to by zobowiązać do systematyczności) może macie inny pomysł. I na koniec wkurza mnie to że ci co się nie zadeklarowali (jeszcze) na koszulkę nie powiedzą  NIE dziękuję - wstydzą się?, boją? tylko czego bo nie wiem jak to nazwać.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #94 dnia: 06 Maj 2015, 10:12:01 »
Piotrek ,nie wiem co z tym zrobic. Absolutnie nie mysle ,aby przenieść się na fejsa ,nie lubie go.ale zauważyłem ,ze duzo ludzi wiecej pisze na fejsie niz na forum.Nie wie,chcą dotrzeć do większego grona znajomych,pochwalić sie publicznie?
Na forum Veterana pojawiły sie od początku roku chyba z 2 wpisy,osoby aktywne dawniej na tym forum teraz zamieszczają zdjęcia i relacje na fejsie.Nie wiem czy to jakaś epidemia.
Jest nas na tym forum garstka zapaleńców i miłośników 2CV i nie dajmy sie tej epidemii.
Może założyć jakieś nowe tematy które tez sprowokują dyskusję. Może humor/dowcipy , Hobby każdy coś ma na pewno poza 2CV , może muzyka ,filmy. nie wiem co jeszcze ,macie jakieś propozycje

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Maj 2015, 11:00:09 »
Piotrek nie wycofuję tego co mówiłem wcześniej o forum. Były okresy rozkwitu i okresy ospałości. Wystarczyło wtedy rzucić jakiś temacik, zdjęcie i wszystko wracało do normy. Teraz jest inaczej . Do powstania klubu odnoszę się sceptycznie. Były wcześniej próby zalegalizowania ( a raczej dyskusje na ten temat) i nic z tego nie wyszło. Osobiście jestem przeciwny formalizowaniu.
Do takiej działalności potrzebne są osoby chętne, którym chce się chcieć i mają czas. Aby klub działał i przyciągał nowych członków musi coś oferować. Nie wystarczą naklejki, koszulki , kalendarze. Muszą być organizowane spotkania, zloty, wspólne wyjazdy itp. Aby to realizować potrzeba czasu i zaangażowania garstki zapaleńców, bo reszta członków będzie tylko płacić i korzystać z owoców ciężkiej pracy wymienionej garstki.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Maj 2015, 12:27:47 »
I dobrze że się nie wycofujesz (+) :) - ale to było kiedyś te życie kwitnące a zaczęła się ooospałość . Potrzeba jest reformy i stąd moje pomysły. Pewnie że może nie należę do grona co na wszystko odpisuję i zabieram głos w każdej kwestii ale nie możecie powiedzieć że mnie nie ma >:D. Formalizacja, klub może i duże słowa ale jak kupisz karnet na basen to chodzisz a jednorazowo - dziś mnie boli noga a jutro mam sam nie wiem co. Ja z chęcią mogę należeć do formalnego forum a na zloty mogę się podłaczać. Kuba pisze o ekonomi i portfelu - ten problem był/jest/i będzie jak masz hobby to kosztuje mniej lub więcej i z tym trzeba się liczyć. 70 aut zarejestrowanych na zlot gdzie oni są - nie wiedzą o naszym forum, lepsza wymiana między dwoma osobami niż w zacnym gronie kaczuchomaniaków. Jak bida to do żyda a po bidzie pocałuj mnie w d.. żydzie - wchodzisz na forum po to bo nie wiesz co/jak/gdzie masz zrobić bo moje auto... - Herbert, Jacek, Tomek, Andrzej, Pawel itd. nie podpowiadajcie, nie bądźcie technicznym leksykonem to co wtedy było by z forum?. Na szczęście WY tak nie potraficie i dzięki temu to się tli i nie umarło. Pewnie jest taki łosołom jak ja - przyznaję się nie na wszystkie tematy odpisuję/zabieram głos (mechanikiem nie jestem), kaczkę kupiłem bo szukałem hobby i się zaczęło ale jak dotyczy ogółu jeśli podaję coś na tacy wpadłem/rzucam pomysłami to czekam i czekam ... i. zobaczę co będzie z reklamówką w Toruniu Kubo - oby nie jak z koszulką  :-[
born 2
       Citroen
     loVe

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #97 dnia: 06 Maj 2015, 12:42:30 »
Nie liczył bym na to zbytnio,ze w Toruniu znajdziemy nowych forumowiczów,no może paru.Sa ludzie,którzy nie chcą się zrzeszać,zapisywać,udzielać a nawet pokazywać swoimi autami.
Spotkałem na różnych imprezach miedzy innymi kilku posiadaczy 2CV.Wziałem namiary,zostawiłem swoje i na forum i.......nic.Nikt sie nie odzywa chociaż próbowałem,nie podjęli chęci kontaktu ani znajomości, tacy odludkowie.Ale widoczni im z tym dobrze.Lubia sie przejechać swoimi samochodami ale nie lubia towarzystwa

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 11
« Odpowiedź #98 dnia: 06 Maj 2015, 13:07:15 »
to jest forum a nie lista obecności.

Ja np osobiście nie mam czasu siedziec na forum i pisać, duzo pracuje i mam wiele innych zajec, już bardzo dużo tematów zostało poruszonych na starym forum i nowym i może tamaty się wyczerpały, zbudowaliśmy dużą księge wiedzy i na każdy temat można coś wyszukać na forum.
A jak kotś nowy coś pyta na forum to dostaje odpowiedz "poszukaj na forum temat juz byl poruszany"

Nie podoba mi się wytykanie ludzi palcem kto jest aktywny a kto nie

To normalne ze ktos pisze wtedy cos jak cos potrzebuje, taka nasza natura
w życiu realnym też tak jest.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #99 dnia: 06 Maj 2015, 19:10:46 »
Moja natura jest chyba inna albo czegoś nie rozumiem albo się zagalopowałem  ;)
born 2
       Citroen
     loVe

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #100 dnia: 06 Maj 2015, 19:28:11 »
 :) Jestem codziennie na forum, a piszę wtedy jak mam coś do powiedzenia :)

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
    • Olek
« Odpowiedź #101 dnia: 06 Maj 2015, 21:34:07 »
Nikt nikogo nie zmusi to tego źeby pisał na forum. Jak zaczniecie usuwać ludzi, bo nie są aktywni, to za pół roku zostanie może 5 osób. Sporo posiadaczy kaczek, których znam nie chce się zarejestrować nawet na forum. Żeby forum zaczęło żyć i się rozwijało to powinniśmy zacząć się integrować i moglibyśmy sformułować forum. Ułatwiło by to pozyskanie sponsorów na złoty czy wystawy. Gdy będą o nas mówić i pisać to zachęcimy ludzi do odwiedzin forum i uczestnictwa w imprezach. Bardzo fajna inicjatywą był KAC. Szkoda ze nie doszło do skutku.

Offline raff

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 17
« Odpowiedź #102 dnia: 06 Maj 2015, 23:06:00 »
Nikt nikogo nie zmusi to tego źeby pisał na forum. Jak zaczniecie usuwać ludzi, bo nie są aktywni, to za pół roku zostanie może 5 osób. Sporo posiadaczy kaczek, których znam nie chce się zarejestrować nawet na forum. Żeby forum zaczęło żyć i się rozwijało to powinniśmy zacząć się integrować i moglibyśmy sformułować forum. Ułatwiło by to pozyskanie sponsorów na złoty czy wystawy. Gdy będą o nas mówić i pisać to zachęcimy ludzi do odwiedzin forum i uczestnictwa w imprezach. Bardzo fajna inicjatywą był KAC. Szkoda ze nie doszło do skutku.
Nie tylko to forum ma problem z żywym istnieniem. Takie czasy - dziś życie toczy się o fejsie, insta, snapie itp.
Na sponsorów specjalnie bym nie liczył - jesteśmy zbyt mały rynkiem. Większość z nas ma ograniczone środki na zakupy dotyczące naszych samochodów (i dlatego też jesteśmy małym rynkiem), więc na składki członkowskie w stowarzyszeniu raczej by nie liczył (zwłaszcza, że 10 czy 20zł to ledwie wystarczy na opłacenie księgowej - konieczność zgodnie z prawem o stowarzyszeniach, siedziby, korespondencji... i znów okaże się, że na forum brakuje).
Może i KAC był fajną inicjatywą, ale był też pewnym zarzewiem konfliktu w środowisku kaczkowym w Polsce i efektem tego jest (oczywiście czynników jest więcej) funkcjonowanie kilku forów 2cv, kilku grup i grupek...
Stare forum funkcjonowało na trochę innych zasadach, w innym czasie. I trochę chyba "leciało rozpędem" z wcześniejszych lat - nie oczekujmy więc od nowego forum, że będzie na nim tak jak na "starym" albo jeszcze lepiej (vide początek mojej wypowiedzi). Cieszmy się tym co jest i tym co mamy :)

Offline Miola

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 1
    • Regis
« Odpowiedź #103 dnia: 08 Maj 2015, 10:39:56 »
Dzien dobry,

Mamy nowe cytrynki 2CV z tektury dla milosznikow 2CV. Wiecej o nasz samodzik na stronie https://leolandia.shoplo.com/kolekcja/frontpage/cytrynka-samochod-z-tektury-do-skladania

Pozdrawiam,

Leolandia team

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #104 dnia: 08 Maj 2015, 10:58:40 »
To chyba  nie ten dział, poczytaj rubryki  ;)
born 2
       Citroen
     loVe