Autor Wątek: docisk sprzęgła-regulacja  (Przeczytany 2163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marek.j

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
    • marek
docisk sprzęgła-regulacja
« dnia: 22 Czerwiec 2015, 16:39:34 »
Czy ktoś może mi podpowiedzieć na jaką wysokość powinny być ustawione,wyregulowane łapki sprzęgła-silnik 602 cm3.
Prześledziłem cały dział sprzęgła w książce Haynesa i nic na ten temat nie znalazłem-aż ciekawe,że nie podano tej wartości?

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 72
    • Herbert
Odp: docisk sprzęgła-regulacja
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2015, 16:53:42 »
Marku,nie ma czegos takiego jak regulacja wstępna łapy sprzegła.
po zmontowaniu skrzyni z silnikiem ustawisz luz sprzęgła linką na ok 2-3mm luzu na pedale sprzęgła.Musi byc wyczuwalny luz na pedale sprzęgła.

Offline marek.j

• Bywalec
  • **
    • marek
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec 2015, 18:48:17 »
Problem jest trochę inny,ponieważ dotyczy to kaczki mojego znajomego,który nie wiedzieć czemu poprzestawiał regulację na łapkach dociskowych zacisku,stad moje pytanie jaki wymiar fabryczny powinien być ustawiony na tych łapkach.To,że ma być luz na łapie sprzęgła i pedale jest to jasne,ale najpierw muszę zrobić porządek z dociskiem.

Offline marek.j

• Bywalec
  • **
    • marek
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwiec 2015, 17:49:56 »
Czyżby aż taki złożony problem?

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwiec 2015, 18:07:52 »
W "Syrence" ustawiało się to - na szerokość miarki (składanej, "metrówki"). Ale tam była tarcza większej średnicy, więc i skok łapek pewno relatywnie większy.
Ale sądzę, że najważniejsze jest nie to NA JAKĄ wysokość te łapki mają być, ale to, że były NA TĄ SAMĄ wysokość, żeby tarcza się nie przekaszała przy wyciskaniu

Offline marek.j

• Bywalec
  • **
    • marek
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Czerwiec 2015, 21:01:34 »
To,że mają być wszystkie łapki na tej samej wysokości to jest oczywiste,ale jeżeli będą ustawione za wysoko to będzie podparte łożysko wyciskowe,a jeżeli będą za nisko to sprzęgło nie będzie dobrze rozłączać napędu.Można to ustawiać drogą prób i błędów tylko to troche czasochłonne.Na szczęście poszperałem i znalazłem przed chwilą w dokumentacjach na tym forum.

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 19
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Czerwiec 2015, 23:24:05 »
Obawiam sie, że ruszasz temat, kórego nasze odzwycazajone od kombinoweania na tak wysokim poziomie abstrakcji społeczeństwo nigdy nie porusząło.

Offline marek.j

• Bywalec
  • **
    • marek
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Czerwiec 2015, 00:30:27 »
Może i masz rację,najwazniejsze,że już to znalazłem,podobno internet to potęga,wszystko w nim jest.

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 19
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Czerwiec 2015, 01:54:43 »
Gratuluję