Autor Wątek: Ratujmy Sausss Ente ! ! !  (Przeczytany 18274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
Odp: Ratujmy Sausss Ente ! ! !
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Wrzesień 2015, 18:59:26 »
No jak "chyba"....  ;D ;D
EWIDENTNIE ...hmm... repliki" ;) ..i to mocno nieudolne. Ani nie trzymają kształtu, ani kolorystyki, nic.. (a przecież wzór nie był zastrzeżony! Nie mam pojęcia - dlaczego "twórca" poszedł w takie odstępstwa :-\ )
Zupełnie pomijam fakt, że napis - PO POLSKU (to akurat rozumiem, że to było ZAMIERZONE)

Pełna zgoda,poza tym w zestawach z zachodu, są również te ciemniejsze  elementy składające się na owal "pseudocharlestonowy"
U mnie były one w fatalnym stanie już w momencie zakupu kaczki , dlatego wlazłem jeszcze w Niemczech do Reala, czy tam innej Edeki, kupiłem arkusz ciemnozielonej folii samoprzylepnej - na pewno nie najwyższego sortu -zdjąłem stare zniszczone elementy ,wyciąłem nożyczkami i nożykiem introligatorskim nowe  , odtłuściłem i przykleiłem "na chwilę"...

Karwa  >:D, znowu w czasie pisania postu Piotr już coś skrobnął. :)

Było to w 1997 roku. ;)

Chwilo trwaj... :)
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień 2015, 19:02:07 wysłana przez Roberto »
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Wrzesień 2015, 19:11:44 »
Ciekaw jestem czy w Polsce by ktoś coś takiego zrobił?
Podjechałem kiedyś moją kaczuchą - do zaprzyjaźnionych reklamiarzy i zadałem Im pytanie: czy potrafią takie naklejki odtworzyć.
Odpowiedz była następująca:
- owszem, tak, ale....
- "ALE" pierwsze: to młode chłopaki, mocno skomputeryzowane w technologiach. Więc: fotografowanie, wektoryzacja jpg`ów (Arek? podobno to straaaaasznie pracochłonna robota?), DRUKOWANIE ("atramentowe") na folii z roli.
A to oznacza "cienkie kreski" na wydruku (jak na wypalonych laserówkach), SŁABE NASYCENIE KOLORU i podatność na ścieranie..
- DRUGIE "ale": PIERWSZY komplet musiałby kosztować... (około, bo z góry też nie wiedzieli, ile im czasu zejdzie przy kompie) około 800 zł, każdy następny już tylko koło 150.

Nasze fabryczne naklejki drukowane były techniką SITODRUKU, ..jeszcze droższą, jeśli chodzi o "przygotowalnię"..   

Edit:
A jeszcze tak patrzę na te fotki, co Pani Niemka przysłała.. "Wypełnienie" liter (tych dużych: Sausss Ente) to tzw. raster. Drobna krateczka czerwono-biała, przechodząca płynnie (proporcją "wymiarów", tzn. proporcją kolorów. Nie wiem, czy się precyzyjnie wysłowiłem?) w biało-czerwoną.
U Pani Niemki tego nie ma, jest tylko zróżnicowanie nasyceniem koloru.
Więc.... znów "replika", która nie jest identyczna z oryginałem. A ZA TAKIE PIENIĄDZE - to już POWINNA....
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień 2015, 19:25:34 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Wrzesień 2015, 19:19:18 »
I sie narobiło najpierw AA a teraz seks and duck. O 2 cv shopie wiedziałem że ma nalepki ale przemawiały tylko ceną. Są też w-  https://www.franzose.de/de/Citroen-2CV/Alle/Dekorsaetze-Klebesaetze-/ANR16153/ za 239 euro i w - http://www.treffpunkt-citron.de/2CV--Dyane--Ami---Mehari/Klebesaetze---Aufkleber/Klebesatz--Sauss-Ente---2CV.html za 266 euro (chyba ich po..). Znalazłem tu - http://www.2cv-dekore.eu/ i są wszystkie opcje. Przeczytałem że dziewczyna "robi" (nie to panowie) mało znany model  formel 2cv - ktoś słyszał?. Napisałem do niej i taka odpowiedź:
kaczka Sausss kosztuje 195, - euro kompletne. To również załącznik do maila.
Wysyłka z DHL euro 16.99. Pakiet jest ubezpieczony. Zostanie wypłacona w momencie odbioru towaru.
Zakładam, że chcesz dolne łuki w czerwonym? Załączyłam  kilka zdjęć. Osobiście uważam, czerwony na czerwonym naprawdę nie wygląda dobrze, bardzo dramatycznie, różnica koloru nie jest duża. Ewentualnie mogę w kolorze białym, jasnoniebieskim, ciemnoniebieskim, srebrnym, żółtym kolorze kości słoniowej ... dostosować niższe łuki. Tabela kolorów znajdziesz  w załączniku.
Nie mam wszystkich kolorów w magazynie. Jeśli masz specjalne życzenie mogę dać zamówić kolor. Mój Dostawca materiału bierze  niestety dopłata ? 10-15
Jeśli masz jakieś pytania napisz :)
Z poważaniem
Polska :)
I tradycyjnie spytałem się ile kosztują inne motywy i dupa nie napisała muszę jeszcze raz maznąć, i co wy sądzicie o jakości i cenie. Robert szukam dalej w rajchu ale nic mi nie wpadło. Ciekaw jestem czy w Polsce by ktoś coś takiego zrobił?

Laska wie co mówi...

W przypadku zieleni Vert Bambou, każdy ciemniejszy motyw elipsy  jest lepiej widoczny, bo lakier jest stosunkowo jasny...

U Ciebie trzeba by wprowadzić coś ciemniejszego od Twojego koloru, ale coś co  by się nie "gryzło".

Ale co by nie wpadało w jakiś burgund.

Nie radzę wprowadzać koloru " od czapy" mocno kontrastowego.

Ma być jednak jak najbliżej oryginału, tak sadzę.

Przyjrzę się temu Oracalowi ,działamy - czytaj bawimy  -się dalej.

Co do wykonania w Polsce, nie będzie to łatwe.

Nikomu się w tym kraju nie chce pracować.

"Jakby było tego 100 kpl to może bym się podjął etc " -  taki tekst usłyszysz w każdej przygotowalni druku. >:D

Czy ma pan to w wersji elektronicznej? >:D

Chyba ,że trafisz na pasjonata. ;)

Ale oni siedzą w necie, w swetrze ,w plecaku i w domu. :)

Znasz jakąś przygotowalnię ? Bo późniejsze wywalenie tego na folię transportową, to już banał.

Ja znam ,zapytam.
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Wrzesień 2015, 19:23:20 »
Jeden przez drugiego, jeden przez drugiego, jak małe dzieci, karwa kafka...
Nie nadanżam czytać, jak odpowiadam...  :-\

;)

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Wrzesień 2015, 19:33:15 »
Forum żyje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niech admin to wyodrębni do nowego temata, we właściwym Dziale

" tym alkoholowym"....

:-X :-X :-X :-X :-X
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 75
    • Piotr
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Wrzesień 2015, 21:06:16 »
Ja pierdziu (gdzieś to już mówiłem przy"kropli" ) teraz wykład o technice (nie tej) nalepki, jeszcze trochę i jedziemy po bańkę $ do Oslo   ;) ja kierowca. Do laski napisałem o cenę innych dekorowane i może ma pomysł na polisz dack - ciekaw jestem czy odpisze ( jest grafikiem z wieloma pomysłami tak czytałem pasmotrim). Oryginału to my nigdzie nie kupimy chyba że Robert Jacek wam ściągniemy z. . lub grafika francuskiego zatrudnimy który wykona to w CHRL, jedynie można szukać dobrej r e p l i k i  Jacku i koło się zamyka  >:D. Robert nie wkarwiaj się bo zbrzydniesz i z francuski  nici  ;D
born 2
       Citroen
     loVe

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Wrzesień 2015, 21:16:50 »
Piotruś, koło to się zamyka tematem tej rozprawki...  ;D "Ratujmy Sausss Ente" (ratujmy ORYGINAŁY).
Bo, masz rację, ORYGINAŁU (takiego PRAWDZIWEGO, a nie DOSKONALE PODROBIONEJ repliki) to nam nikt nie zrobi.

A doskonale podrobioną replikę ?
Oczywiście, że można zrobić!
Przecież (jak Kuba mawia. A przynajmniej - od Niego usłyszałem to po raz pierwszy) "nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko nieopłacalne"...
Jeśli powiesz, że "cena nie gra roli", to nawet ja sam gotów jestem znaleźć wykonawcę naklejek według technologii, którą znam

(..jak zauważyłeś z kolejnego wykładu)  :P

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Październik 2015, 10:32:53 »
Na poważnie dostałem maila/odpowiedź:
ja, weiss oder cremeweiss würde ganz gut aussehen. Die Sauss Ente ist leider die teuerste im Sortiment. Die eine Hälfte von diesem Dekor ist im Digitaldruck hergestellt, konturgeschnitten und noch zusätzlich schutzlaminiert. Ist etwas auwendiger...tak do mojej kaczki by zrobić sauss pasuje kolor biały lub kremowobiały; dekor sauss jest najdroższy; połowa dekoru jest robiona cyfrowo kontury przycięte i dodatkowo laminowane, bardziej skomplikowane

Die Folie ist Hochleistungs KfZ Folie, 10 Jahre, bei der grauen Charleston 3M, deswegen etwas teurer
najwyższej jakości folia samochodowa; 10 lat - chyba gwarancji?; przy szarej charleston 3M  - trochę droższa

Zu den Preisen für die anderen Dekore:  ceny za inne dekory
007 inklusive Einschusslöcher 95,-?                                                            z dziurami strzałowymi  41 szt.
Standard Charleston gelb schwarz; bordeaux/schwarz 145 ?                     standard? charleston żółty/czarny; bordo/czarny
Spezial Charleston gelb schwarz; bordeaux schwarz 145+38?                    specjal? to samo co wyżej tylko droższe o 38 ojro   
I fly bleifrei Basis version 145,-?, Jede kleine Ente 9,-?                                podstawowa wersja - 145 ojro, każda kaczka/wizerunek - 9 ojro
Charleston nachtgrau/nebelgrau 175?                                                          nocny szary/mgła szary
Dolly 95?                                                                                                   
Weekend 150,?
Spot nur Schrift 15?                                                                                     sam napis
Spot orangene streifen mit Schrift 30?                                                          pomarańczowe paski z napisem
Transat 170?
Caban 45?
Bayern Ente 130 ?, jede Ente pro Seite 20,-?                                               każda kaczka na stronę 20 ojro

Auf Wunsch kann ich für alle Modelle den Aufkleber auch in gewünschter RAL Farbe anbieten.. Die meisten Farben habe ich vorrätig, Für den Fall das ich Folie bestellen muß berechnet mir mein Lieferant leider immer einen Mindermengenzuschlag von 10?. 5 laufende Meter muß ich mindestens nehmen.
Na życzenie mogę zrobić dla każdego modelu nalepki w wybranej palecie RAL, większość kolorów mam, tych co nie mam muszę zamówić od dostawcy min 5 metrów i dopłata jest 10 ojro

Für deine Ente könnte ich mir das Dekor der Charleston in weiss rot gut vorstellen. Oder Transat in weiss wäre natürlich auch möglich...
propozycja do mojej kaczki dla mojej kaczki proponuję Charlestona biały/czerwony - dobrze by wyglądał  lub Transat biały też byłby ok.

Mit einem Kollegen zusammen machen wir auch T Shirts mit Entenmotiven. Hier mal ein link dazu:
z kolegą robimy też t-skirty kaczkowe tu link                               http://jobsduckwear.de/3.html

Die kleinen Enten die du dort auf dem T Shirt siehst könnte ich dir auch für deine Ente zuschneiden. Größe beliebig, Farbe nach Wunsch..
małe kaczki które są na t-shircie mogę ci wyciąć/zrobić dla twojego auta. Wielkość dowolna i kolor też

Für Deutschland sind meine Dekore günstig, weiter runtergehen kann ich da leider nicht. Kenne einige Leute die gerne aus Deutschland zum shoppen fahren, denke Löhne und Lebenskosten sind bei Euch anders als hier.
Na Niemcy moje dekory są w korzystnej cenie - tanie; taniej nie mogę sprzedać. Zna ludzi którzy z Niemiec zagranicę wyjeżdżają na zakupy bo zarobki i życie w Niemczech jest inne jak w PL 

Was ich tun kann ist einen Mengenrabatt bei mehreren Bestellungen anzubieten. Wenn ich mehrere Dekore in eine Sendung verschicke wird es dann auch nochmal günstiger.
Co ja mogę zaoferować - większa ilość zamówień - taniej i jedna przesyłka też taniej chwyt marketingowy  ;)

Lieferbare Farbpaletten habe ich dir auch noch an gefügt. Schau halt mal :)
dostępną paletę kolorów dołączyłam
I to na tyle. Ja się zastanawiam co dalej, nigdzie nic innego nie znalazłem, wszędzie indziej drożej a czy jakość lepsza tu czy gdzie indziej?. W PL zrobić to jak Jacek mówiłeś kasa i ... kasa a tu dziewczyna się nie będzie uczyć tylko już wie jak się robi. Jeśli będzie chętny, ktoś  będzie chciał upiększyć swoją kaczuchę . .. to się podłącze ale temat na razie muszę przespać. Jeśli ktoś chce  jest zainteresowany to mogę przesłać całego maila z załącznikami (nie chce mi się wsadzać wszystkich dekorów) poglądowo parę.

born 2
       Citroen
     loVe

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Październik 2015, 10:39:33 »
W razie pytań to pytajcie - odpowiadam, w razie chętnych też mogę się zająć - czas do przemyśleń, niektórzy przez zimę szykują się na lato 2016, powiedzcie swojej żonie, narzeczonej babci NIK-om  >:D itd o swoim wymarzonym prezencie to może....?
born 2
       Citroen
     loVe

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 35
  • :)
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Październik 2015, 14:01:29 »
Ale piękna jest ta biało-czerwona na styl charlestona, jeszcze te wszystkie chromy, no po prostu rewelacja, cudo :D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Październik 2015, 15:00:01 »
Tomek atakuj masz predyspozycje i super wzór. Mnie też się podoba ale ze swojej raczej nie mam szansy zrobić. Sam się zastanawiam jak jej zrobić make up. Jakieś podpowiedzi (i tak mam replikę ;)) koledzy?
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2015, 15:04:52 wysłana przez petercvw »
born 2
       Citroen
     loVe

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 35
  • :)
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Październik 2015, 16:52:52 »
Trudno będzie taką zrobić z białej, tymbardziej, że mam dopiero co kupiony nowy dach i zmiana nie wchodzi w grę.
Łatwiej byłoby taką zrobić z czerwonej, wystarczy okleić folią błotniki, kawałek budki z tyłu, zmienić dach na biały i nakleić kalkomanię na drzwi - gotowe. Oczywiście, trzebaby mieć wszystkie błyskotki bo nadają jej uroku, ale kołpaki, zderzaki i lampy to już detale łatwiejsze do zmiany niż kolor dachu czy nadwozia ;D

Natomiast odwrotnie pokolorowana kaczka to już nie to samo.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Październik 2015, 18:41:37 »
Piotr, jest rozwiązanie, zrób tak , jak radzi White_Duck.

Ja odkupię / okazyjnie  oczywiście  ;) / ten Twój stary czarny dach, dołożysz spoooooro i kupisz se biały.

Z resztą sobie poradzisz.

Możemy się zamienić , ja wezmę Twoje stare fotele i dam Ci do obszycia na biało , moje wysokiej klasy stelaże.Wymagają odrobineczkę pracy , ale dasz radę.

I będziesz miał przepiękną kaczkę, niepowtarzalną i nietypową.

Ludziska pomdleją.

Ja dziś znowu w Warszawie przeżyłem ataki wiebicieli kaczek.Mam dość ... >:D

Będę się przebierał za" babę z chrustem", kaczora owinę folią bąbelkową , albo lepiej czarną.

Zły pomysł - bo karawaniarze mogliby chcieć zniszczyć konkurencję ;)

Działaj ,zima będzie krótka... ;)

Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Październik 2015, 18:49:48 »
Nie wiem co w TEJ fotce jest, ale mnie te "odwrotne pokolorowanie" urzekło zdeeeecydowanie bardziej  ;) >:D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Październik 2015, 19:46:00 »
Robert ja jak przeczytałem co mam zrobić to już zemdlałem a wymiana z Tobą myślę że  to sama przyjemność że ja na to nie wpadłem czy chcesz coś jeszcze wal śmiało lista jest otwarta...
born 2
       Citroen
     loVe