Autor Wątek: Pełne koło  (Przeczytany 200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 67
    • Piotr
Pełne koło
« dnia: 06 Czerwiec 2018, 20:57:56 »
Koledzy tak z innej beczki. Kupiłem koło do przyczepki wzmocnione z detką. Przyczepka rok przezimowała, była mało używana/jeźdzona. Dziś wyciągam powietrze zeszło, pompuje i schodzi ponownie. Opona się jakby to powiedzieć rozwarstwiła, po bokach wkoło jest szpara - trzyma się na drutach/plecionce. Po prostu gó....no że hej.
A moje pytanie użytkuje ktoś koła pełnego - jak to się sprawdza, warto kupić czy też padziewie.
Myślałem by nabić detke pianką ale pewnie z czasem się ugniecie. A może ma ktoś jakiś patent.
Tak wygląda moje kółko. Herbert pewnie było robione ze skrawków/odpadów poprodukcyjnych twojej opony  ;). Oczywiście to jest źart, nie obrażaj się.
Po prostu idzie się wq.. wydasz kasę i dostajesz g...
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2018, 21:02:11 wysłana przez petercvw »

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
Odp: Pełne koło
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2018, 21:27:08 »
Jeżeli podane temperatury 10 - 50 C dotyczą warunków eksploatacji , to jak ją przezimowałeś  w ujemnych temperaturach to mogłeś uzyskać taki efekt :(.

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 22
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwiec 2018, 22:04:46 »
Pod tą oponą nawet Chińczycy się nie podpiszą  ;D - z kąt ją wystrzeliłeś ? W przyczepce mam opony może 20 letnie z golfa, łyse jak kolano i dają radę w koło komina -  nic nie pęka, nie rozwarstwia się - stara komunistyczna guma z czasów gdy aż tak nie oszukiwali. To jest jak z chodnikiem koło mieszkania. Zajeżdżam pod bramę, tam sobie stoi auto spokojnie, a chodnik pod kołami zapadnięty. Niedługo ktoś się przyczepi, że wygniotłem go. Moje pytanie jest następujące - gdzie się podział cement z podsypki pod kostką ?  Bez komentarza. >:(
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwiec 2018, 22:10:14 wysłana przez ural »
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2018, 07:02:33 »
Ups, chyba coś poszło nie tak.
Koło jest .... do taczki  ;D,  ja używam do przyczepki do traktorka ogrodowego. Tu się chyba nie zrozumieliśmy bo tego nie napisałem. Przepraszam. A o pełne, lane koło czy ktoś ma i używa. ..też mi chodzi o taczkę np. http://allegro.pl/kolo-do-taczek-pelne-lane-kostka-4-00-8-poliuretan-i5136266651.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=Njc4YWY5ZjItMTVhYy00MDI2LWI3NTQtNGYzYTk5ZDZmODY3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=5d8973ae-4cbf-46b0-b144-0cc8ecd8e317
i o to się tylko chciałem podpytać.
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2018, 07:04:54 wysłana przez petercvw »

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 70
    • Herbert
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwiec 2018, 08:22:41 »
Piotrek,ale pełne koło to nic nowego, wczesniej wszystkie taczki miały koła z pełnej gumy ,a wczesniej metalowe albo nawet drewniane Inna sprawa,ze obecne pompowane koła to taki szajs,zarówno opony jak i dędki,ze sukcesywnie musze wymieniac dętke w takim dwukołowym wózku transportowym.
Puszczaja na zgrzewachn tego nawet pokleic sie nie da i takie pełne koło załatwiło by pewnie mój problem.
Tylko ta cena,ile ono własciwie kosztuje?
http://allegro.pl/kolo-do-wozka-taczki-taczek-3-50-4-260x80-pelne-i6920051609.html?fromVariant=5136266651
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2018, 08:26:23 wysłana przez herbi »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwiec 2018, 18:32:02 »
Pełne koła - tak to nic nowego. Mi chodziło czy ktoś testował te nowoczesne co sprzedają dziś. "I o to tyggryskowi biegało". No ale nic, kupiłem u Wołodi na targu za 60 zł i sam przetestuję, i wam opowiem jeśli będzie ktoś ciekawy. Tak to wygląda.
I wyszło na to żem se sam odpowiedział. ;D