Autor Wątek: Czyszczenie dachu od wewnątrz  (Przeczytany 1902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 9
    • Tomek
Czyszczenie dachu od wewnątrz
« dnia: 20 Styczeń 2016, 10:33:49 »
Jest jakiś "cudowny" i sprawdzony środek którym można wyczyścić wewnętrzną stronę dachu. To jest najbrzydsza część mojej kaczki - w popielate i ciemne plamy i kropki, które psują całość estetycznych doznań  :)
Nie chciałbym próbować różnych wynalazków, które zamiast pomóc to zaszkodzą, stąd pytanie o Wasze doświadczenia w tym względzie.

Tak to nieciekawie wygląda:
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2016, 10:53:20 wysłana przez tomi »
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jedyna kaczka jaką znam ... to moja własna :)

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
Odp: Czyszczenie dachu od wewnątrz
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2016, 16:16:36 »
Myślę, że trzeba porzucić myśl o czyszczeniu. Po użyciu cudownych środków zlikwidujesz jedne plamy a powstaną drugie, może bardziej gustowne ....ale ???. Te zanieczyszczenia mogły już trwale zabarwić lub odbarwić materiał i nic na to nie poradzisz. Możesz pomyśleć o pokryciu wewnętrznej strony cienkim welurem lub innym materiałem ale mogą być problemy przy zwijaniu dachu.
A najlepiej zacznij odkładać po 3 zł dziennie i już po roku masz nowy dach ;D
Kaczka to samochodzik przy którym zawsze jest co robić. Dopieszczaj kaczuszkę powoli i korzystaj z radości jaką daje jazda
Pamiętaj, że nie osiągniesz etapu, że wszystko zrobiłeś >:D Jak tak będziesz myślał, to Kaczka szybko sprowadzi cię na ziemię >:D >:D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Piotr
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2016, 17:03:00 »
A ja bym poczekał do ciepłych dni, dach na przysłowiową trawkę, szczotka,  delikatny płyn/proszek do prania i hej lewa/prawa strona,  płukanie, trzepak, obciekanie, suszenie, smarowanie zewnętrznej strony cudownym środkiem made in Roberto i finito.
Ja (moja żona) pokrowce siedzeń wyprałem w pralce i nic się  nie  stało - to jest opcja przy całym dachu opcja druga to 3 zł Andrzeja :)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2016, 17:09:10 »
Piotrek ma racje, na nowy dach mozesz juz odkładac,ale ja najpiewrw tez próbowałbym go wycztscic.Zdemontowc ,rozłozyc na płasko i próbowac myc. Brudpur,albo jakis inny srodek moze cos zaradzi a przynajmniej napewno troche to umyjesz,a w przyszłosci wymienisz.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2016, 11:47:21 »
Cześć,

po pierwsze Piotr i herbi słusznie radzą.Tak trzeba zrobić.

Teraz ja , bo mam doświadczenie, miałem to samo w kaczce.

ETAP PIERWSZY:
- te ciemne plamki / drobne / to jest pleśń, wiem to na pewno.Kaczka stała w wilgotnym garażu, bez wentylacji lub dłuuuuugo na dworze, np.przez sezon zimowy lub dwa.Albo trzy. Musisz się jej pozbyć , czyli stosujesz środki przeciw pleśniom
- usuwające pleśń- nazywa to się - w przypadku stosowania środków niemieckich Schimmel entferner , np BIFF.Nie przejmuj się ,że ten środek jest do łazienek!Stosuj,tak radzę...

ETAP DRUGI:
- pozostałe plamy robisz jak Piotr radził.Jeśli nie chce Ci się zdjąć dachu- nie jest to skomplikowane - ale może po czyszczeniu dach się "zmniejszyć"- odwijasz go do tyłu aż na zderzak i  myjesz.Czyli pamiętaj, zakładasz dach MOKRY!I zapinasz go na wszystkie możliwe zapięcia , na środku jak się da nad słupkiem B, z przodu oczywiście też.Otwierasz okna , tylną klapę , drzwi jak się da.Dach schnie napięty!

- czyszczenie: kup nowa szczotkę ryżową, nie taką  poprowadzoną z kuchni , czy innej  kotłowni, tylko drewnianą ale NOWĄ. Wydatek to kilka złotych.Wszelkie gąbki są do d..y

- i jedziesz, miejsce w miejsce, szorujesz .Dach Ci oczywiście nasiąknie, pamiętaj o mocnym płukaniu po każdej części ,którą wyszorujesz.

Czym:

masz do wyboru CILLIT BANG- uwaga to cholerstwo czyści świetnie , ale trzeba to spłukać ogromną ilością wody- powoduje KOROZJĘ elementów metalowych jeśli się tego nie spłucze co najmniej dobrze.W przypadku używania tego preparatu najważniejsze jest spłukanie wodą!

- potem jedziesz środkiem CIF - nie tym w quasi kremie -tylko w PŁYNIE, są takie z rozpylaczem.

Jak nie pomoże , to najgorsze zabrudzenia CIF, mleczko. Takie kuchenne .Spłukać mocno.
Zaletą tego środka jest to ,że ma substancje wybielające.

Ja tak zrobiłem i dach od spodu jest naprawdę czysty.Nie jak nowy, ale kremowy ...Tak do rymu.

Ostatnia rada, uważaj przy czyszczeniu na obie dłuższe krawędzie  dachu - te klejone- gdzie jest tunel na gumki.Nie dopuść do tego , by się to odkleiło.

Jest zima , więc może zrób na razie preparatem anty-pleśniowym , wysusz i czekaj lepszej pogody, chyba,że masz ogrzewany garaż, z dobrą wentylacją i  z odpływem wody.

Zaraz wpadnie Piotr i  "pojedzie "mnie ,za wykład o praniu, ale co tam :) :) :)
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2016, 12:12:33 »
Dołożę swoje "pięć groszy"
(bo, na naprawdę sporej ilości dachów - przetestowałem sporo różności)

- NICZYM (ogólnie dostępnym) - NIE zrobisz GORZEJ, niż masz w "pozycji startowej". KAŻDY środek - da Ci jakiś zauważalny efekt,
- NICZYM (ogólnie dostępnym) - dachu NIE ZNISZCZYSZ.
Zdumienie mnie brało, gdy (fakt, na zupełnie złomowych dachach. Nie dla efektu ..a z samej "ciekawości badacza" ;) ) testowałem rzeczy tak różne, jak (m.in.) piankę do czyszczenia skórzanej tapicerki, ...płyn do czyszczenia felg aluminiowych (!!!) (w sprayu), a wręcz - płyn do mycia silników (!!!).
(Swoją drogą - całkiem niezły efekt /o myciu dachu od zewnątrz mówię/ tym płynem! :) Oczywiście, maaaasa wody do płukania)
- SZCZOTKA RYŻOWA ! Dokładnie tak! NOWA !!!! PRZEdokładnie tak!!

Offline tomi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 9
    • Tomek
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2016, 13:03:12 »
Dzięki !

Garaż mam nie grzany, więc teraz powalczę z pleśnią, a na wiosnę mycie  :) .
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jedyna kaczka jaką znam ... to moja własna :)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2016, 13:03:26 »
...dont łory Robert ną koment profesorowie  >:D
ale swoją drogą (skleroza) kuźwa który to już taki obszerny wykład
może jakaś księga kwiecistych wypowiedzi  :) ;)

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Styczeń 2016, 13:46:09 »
THX :)

Krócej nie umiem ;)
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 26
    • Tomek
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Styczeń 2016, 16:14:41 »
Cześć
Tomi masz dach w świetnym stanie bez przetarć dziur i z tego trzeba się cieszyć. Uwierz mi że te plamki i zacieki to tylko Ty widzisz a nikt inny nie zwróci na to uwagi, po za tym jak zabierasz kogoś na pokład to i tak zwijasz dach bo wtedy najfajniejszy efekt z podróżowania. Zgadzam się z Kryptkiem szkoda czasu i pieniędzy, a w przyszłości pomyśleć o nowym oryginalnym, dachu który pięknie wygląda super jest dopasowany nie hałasuje i najważniejsze nie cieknie. Sam przerabiałem ten temat ostatecznie kupilem nowy dach w Toruniu za 145e z pięknym ciemnym podbiciem... :P i święty spokój  ;)

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Styczeń 2016, 20:21:15 »
Tomek ,

tomi nie pytał czy robić, tylko pytał o jakie zastosować środki  do usunięcia plam.

Oczywiście można Mu radzić , by pozostawił tak jak jest - bo tego teoretycznie nie widać.Zanim zdejmie i zroluje dach pewnie będzie śmigał z zamkniętym.Ja  akceptuję to ,że tomi chce - na razie -zrobić coś przy kaczce  by się z nią np.zaprzyjaźnić.
Poświęcić parę godzin pracy , de facto niskobudżetowo.

Rozumiem,że Mu to przeszkadza i już...

Ale to tylko moje zdanie.

Następna okazja by kupić dach za 145 Euraków nadarzy się w 2017 w Portugalii- nota bene gratuluję zakupu!

Ja się zgapiłem   >:D,w tej chwili  najtańsze , przyzwoite dachy zaczynają się od 200 -220 Euro.
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Styczeń 2016, 21:18:10 »
A gdyby tak pomalowac  :)
Widziałem w TV jak reanimuje sie tapicerke skórzaną, czysci sie a nastepnie maluje pistoletem odpowiednia farba. Może warto popytac tapicera ,co on by zaproponował.

Offline jaskopi

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Styczeń 2016, 18:05:23 »
Witam!
Proponuję nie eksperymentować (choć może się to udać), ale oddać kaczkę do firmy, która zajmuję się praniem tapicerki samochodowej.
Zastosowanie profesjonalnych środków czyszczących i odkurzacza ekstrakcyjnego przywróci dawną świetność dachu i miły zapach. Koszt takiego czyszczenia to kilkadziesiąt złotych.
Gdybyś był z okolic Lublina mógłbym wyczyścić dach Twojej kaczki.

Pozdrawiam

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Styczeń 2016, 18:58:14 »
Jaskopi - myśl marketingowo:
- zorganizuj półprywatny ZLOT, ..którego jedną z atrakcji będzie możliwość zlecenia profesjonalnego prania. Zarówno dachu, jak i (zapewne?) poszyć foteli.
...w promocyjnych cenach, rzecz jasna  >:D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Styczeń 2016, 19:41:21 »
Tak Jacku dobrze godosz ja bym jako magnes dorzucił ...hm jeszcze blondynkę czarną i rudziutką w podkoszulku i mycie na całego  >:D