Autor Wątek: Spasowanie drzwi  (Przeczytany 2007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 9
    • Tomek
Spasowanie drzwi
« dnia: 08 Luty 2016, 12:39:16 »
Jak wygląda przeciętnie sprawa spasowania drzwi z budą, a właściwie z progami ?

Moje do budy pasują dość dokładnie (oczywiście z uszczelkami  ;) ), ale między dolną krawędzią drzwi, a progiem jest szczelina. Przy tylnych drzwiach  jest równa ok 5 mm, ale przy przednich powiększająca się im bliżej słupka środkowego.  Wrzucę później zdjęcie.

Nie mam z kim porównać  :(. Aha nie mam też uszczelki od spodu w żadnych drzwiach. Jest cała reszta uszczelki, a dolna część wyciągnięta i ucięta  >:( .
Trzeba zmieniać całą, czy wystarczy zamocować dolną część (tzn. z jednej drzwiowej uszczelki zrobić kilka dolnych) i zamocować ?
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jedyna kaczka jaką znam ... to moja własna :)

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
Odp: Spasowanie drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Luty 2016, 16:52:33 »
Tomek, zaraz wkleję zdjęcia.Żebyś zobaczył ,że te uszczelki - szczególnie  dolna ich część  są naprawdę ważne.

Ja bym nie cykał się  ,tylko w dziale giełda wrzuć temat ,że chcesz kupić uszczelki, najlepiej komplet i to  -nie bój się - niech będą używane.Te " stare" uszczelki mogą być  lepsze od nowych.

Na forum są Koledzy co mają na składzie po kilkanaście par drzwi.  Niektóre w fatalnym stanie ,a uszczelka może być paradoksalnie dobra.
Bo ktoś np wymienił.

W necie kupisz uszczelki nowe - ale niektóre - niestety te tańsze   >:D- są do d..y.
Niektórzy sprzedawcy się z tych produktów wycofali.

U " Burton 2CV parts  "możesz kupić komplet za 60 Euro plus niestety przesyłka- chyba 26 Ojro...Jakość jednak nie jest mi znana.

Nie baw  się  IMHO w łatanie , bo jednym z ważniejszych elementów są narożniki - czyli łączenie poziomego odcinka wzdłuż progu z pionowym , dotyczy to przednich i tylnych też.Jak kupisz kawałki  to będziesz miał problem z połączeniem w narożniku, ale może jest jakiś na to patent, Koledzy się odezwą, jak sadzę

I pamiętaj ,że uszczelka jest  lewa i prawa, ale to truizm.
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Luty 2016, 18:35:42 »
To jeszcze jeden truizm:
Żeby uszczelki w swej dolnej części miały jakikolwiek sens - MUSZĄ BYĆ te "listewki", które je trzymają. Widać je na dwóch pierwszych fotkach Roberta.
Aha nie mam też uszczelki od spodu w żadnych drzwiach. Jest cała reszta uszczelki, a dolna część wyciągnięta i ucięta 
więc - jeśli Twoje uszczelki są TYLKO "wyciągnięte i ucięte" - to jeszcze są jakiekolwiek rokowania na naprawę.
Jeśli natomiast "ucięte są dlatego, że i tak nie miało co ich trzymać" (bo np. drzwi przerdzewiały na dole /a tam właśnie rdzewieją najchętniej.. a pan spawacz-blacharz nie uznał za stosowne tego naprawić /znaczy, dorobić nowe/) ...to...przykro mi to powiedzieć, ale.. żeby to naprawić - to drzwi muszą wrócić do spawacza ..a potem do lakiernika, rzecz jasna..
(nie wrzuciłeś zdjęć, więc ciężko wyrokować)
(...) zmieniać całą, czy wystarczy zamocować dolną część (tzn. z jednej drzwiowej uszczelki zrobić kilka dolnych) i zamocować ?
Nie da się - zrobić kilku z jednej.
Podobnie zresztą - jak jednej z kilku
Trzeba wymienić w całości

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Piotr
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2016, 18:42:57 »
Tak jak Robert pisze używańce (kwestia ceny) skontaktuj się tu http://2cvclub.pl/index.php?topic=172.0 widać na zdjęciach ma drzwi - jeśli aktualne.
Druga opcja nówki: - w PL 115 zł. u Mirka (ciekaw jestem jaka jakość, czytaj dalej bo znalazłem dwie jakości)
 a na zachodzie http://www.treffpunkt-citron.de/2CV--Dyane--Ami---Mehari/Gummis-an-Karosserie------/Tuerdichtung-Tuergummig-hinten-links--2CV.html - 15,80 ojro dupa qualitet lub   http://www.treffpunkt-citron.de/2CV--Dyane--Ami---Mehari/Gummis-an-Karosserie------/Tuergummi-hinten-links-original--2CV---AK.html  - oryginal 24,30 ojro. Twój portfel i teraz Tomku myśl.
..co ja bym zrobił ano po pierwsze primo - policzył te części co mi potrzebne na już by jeździć i rozejżeć się gdzie taniej Polska czy zachód; po drugie primo - jeśli kaczka zostaje na amen w gospodarstwie to wchodziłbym po mału/sukcesywnie w nowe cześci (oryginały); po trzecie primo to co można zastąpić erzacem od innego auta zastąpił w miarę rozsądku; po czwarte primo pamiętaj prowizorka jak to się mówi trzyma i trzyma .. tylko gorzej jak piardnie w nie odpowiednim momencie.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2016, 18:53:37 »
Czyli, podsumowując, właśnie powiedziałeś:
"to ja Ci radzę - ..rób, jak uważasz".... ;D ;D >:D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2016, 19:12:53 »
..po prostu życie ja radzę  >:D, ty radzisz  ;D, oni radzą  8) ...itd. a Tomek ???... myśli kaźwa no i doradzili  :-\

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty 2016, 19:17:57 »
Tomek,daj zdjecia tych spodów drzwi,bo jak pisał Jacek,pewnie bez powodu tych uszczelek nie obcieli,tylko zwisały bo przegniły trzymania.

Offline tomi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 9
    • Tomek
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Luty 2016, 23:14:36 »
Sprawdziłem - troje drzwi ma trzymania uszczelek całkiem OK, ale w lewych tylnych tylko jakieś resztki pozostały.

Oglądałem dzisiaj trochę używanych części do 2cv u mnie na miejscu - komplet 4 dobrych, nierdzewiejących, używanych drzwi (ze starymi uszczelkami) liczono 1.000 PLN. Dużo ?  Nie wpadłem, żeby zapytać czy same uszczelki można z nich wyciągnąć i kupić, a chyba jest taka szansa (zakładałem, że stare uszczelki nie mają sensu).

A tak wygląda dopasowanie (to równiejsze  ;) ) i te dobre w/g mnie zamocowania uszczelek :
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jedyna kaczka jaką znam ... to moja własna :)

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Mirek
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Luty 2016, 00:06:02 »
Witam.Tak jak kolega petercvw pisał możesz kupić u mnie wszystkie uszczelki nowe do 2cv-ki. Koszt masz na stronie  www.2cv-shop.pl ale kpl. to około 400 zł .Mam również używane ale ja bym kupował jednak nowe bo na pewno nie są skruszałe . Posiadam również reperaturki tych rynienek co trzymają uszczelki -koszt 55 zł/szt.. Co zaś do jakości to ja nie mam zastrzeżeń zresztą prawie wszystkie części  są we wszystkich hurtowniach od tych samych producentów. Oczywiście są różnice w wykonaniu bo są i lepsze i gorszę ale o jakości mówi cena.

Offline Dearis

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
    • Dearis
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Wrzesień 2018, 08:45:12 »
Poczekajmy,co Jacek nam tu zaprezentuje. Może będzie cos warte uwagi ? mam nadzieje.  >:D

??????????????