Autor Wątek: 2cv montaż  (Przeczytany 1361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 70
    • Piotr
2cv montaż
« dnia: 09 Luty 2016, 19:15:51 »
... może sie komu przyda coś takiego wpadło mi - chyba że znacie, po prostu abc dla laika czyli Piera. Po niemiecku ale to nie problem  ;) bo w większości są foty i wujek google
 http://www.entmontage.de/montage.htm  klikasz w rubryce na temacik i jesteś w domu.

,
...a jak klikniecie na entmontage 2 to zobaczycie wersję kombi - podoba się - trochę jeep, a światełka trochę amerykano
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2016, 19:33:33 wysłana przez petercvw »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
Odp: 2cv montaż
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Luty 2016, 20:24:24 »
...troche się nudziłem i se i dla tych co wiedzą lub i nie wiedzą cosik po polskiemu spłodziłem/ściągnąłem, może ktos chce coś dodać/sprostować jesli ja pominąłem w swoich wypocinach lub dodać coś jeszcze (oparłem się na wiedzy entmontage.de

OPONY 125 x R15:  Ciśnienie przód 1,4; tył 1,6 bar (producent) 1,8 P/2,0 T bar(użytkownicy); zmieniać opony co 1o lat
Wysokość podwozia:  Przód 19,5 cm; tył 28,0 cm ? mierzone od podłoża do dolnej krawędzi ramy, pomiędzy (na środku) dwoma śrubami mocującymi przednią/tylną oś. Auto musi stać na równym, bez koła zapasowego i możliwie pusty bak
Zbiornik paliwa - 25 litrów
Dokręcenie:  tarczy sprzęgła ? 15 Nm;   zawory ? 0,2/0,25;  przerywacz przerwa ? 0,4;  głowica I raz 10 Nm, II 23 Nm;  kolektor 19 Nm;  maczety do tarczy hamulcowej 45 Nm;  wał napędowy od strony koła 350 Nm;  dekiel cylindra 5-7 Nm;
Gaźnik:  dysze czyścić zawsze sprężonym powietrzem;  odległość od środka korpusu pływającego na krawędzi korpusu, po obu stronach powinny być 19mm
Hamulce:  tarcze poniżej 4 mm są do wymiany;      są dwa płyny hamulcowe:  DOT 4 ? dla aut z hamulcami bębnowymi przód/tył i LHM dla aut z przednimi hamulcami tarczowymi. Obydwu nie wolno mieszać (dolewka) i zamienić ? grozi zniszczeniem układu hamulcowego; system hamulcowy LHM ma zielony korek zbiornika płynu i zielone kropki na zacisku hamulcy tarczowych. Ilość płynu do 1l.
Bezpieczniki od góry do dołu: 1. kabel szary z żółtym oznakowaniem - 16A - stały plus, światła stopu, światła awaryjne, oświetlenie wnętrza;  2. żółty kabel z oznaczeniem niebieski - 10a ? zapłon plus, wycieraczki, kierunkowskazy, wskaźnik poziomu paliwa, płynu hamulcowego lampką kontrolną, Choke lampka kontrolna, wskaźnik ładowania, światło inspekcji OIL, alternator, światła cofania;  3. Zielony przewód z czerwonym oznakowaniem - 10A - światło pozycyjne prawe, tylne prawe;  4. zielony kabel bez oznakowania - 10A - światło pozycyjne lewe, tylne lewe, oświetlenie prędkościomierza.
Co:
2000 km smarować bolce/zwrotnice
5000/7500 km olej wymienić; ilość 2,5 l.; olej 20W50 lub 10W40 (w rachubę wchodzi 10/15 tys km inne żódła)
15000 km świece (EYQUEM C62 zalecane przez citroena)
20000 km wymiana  oleju skrzyni biegów (0,9 l) 80W90 olej tylko dla hipoidalnych konsystencji z literami GL-1(standardowy olej)lub  GL-4 i GL-5(dla wysoko obciążonych przekładni)
20000 km luzy zaworów kontrola
30000 km nasmarować np. olejem rycynowym sprężyny/tuby przy ramie

« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2016, 20:26:20 wysłana przez petercvw »

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Herbert
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2016, 21:11:48 »
Fajna sciagawka Piter  ;D
Juz ja sobie wydrukowałem i trzymam ze schematami i innymi ciekawostkami.
Wielkie dzieki  :)

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2016, 10:14:02 »
Piotr,

wał napędowy od strony koła 350 Nm

350 Nm /sic!/

Sprawdź proszę  źródło bo to jakiś kosmiczny moment >:(

Nie mam Haynes'a, nie pomogę, na entmontage.de  nie mogłem się doszukać w którym miejscu to napisał...
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Luty 2016, 15:11:07 »
Robert tu jest to: http://www.entmontage.de/antriebswelle.htm
Radseitig ist die Antriebswelle mit einem Moment von 350Nm anzuziehen. Da es schwierig ist, diesem Moment gegenzuhalten, kann man sich aus einer alten Felge auf der sich am besten noch ein ebenfalls alter Reifen befindet ein Hilfsmittel bauen. Dazu wird die Felge mit einer Trennscheibe wie auf dem Foto zu sehen aufgeschnitten. Die Schnittkante mit einer Feile abrunden (hab ich auf den Fotos noch nicht gemacht).

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty 2016, 15:55:21 »
Habe ich verstanden.... :) :) :)

Mam nadzieję, że nigdy nie będę się z tym zmagał.

Danke i Jole ;)
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)