Autor Wątek: zapieczone tłoczki hamulcowe  (Przeczytany 786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Herbert
zapieczone tłoczki hamulcowe
« dnia: 05 Marzec 2016, 17:19:03 »
mam problem,nie moge wyjac tłoczków hamulcowych z zacisku.Zawsze robiłem to kompresorem,dmuchnałem w zacisk 10 atm. i tłoczek wyskoczył.Przy tych zaciskach to nie skutkuje .macie jakis pomysł,moze zalac je czyms?
Juz myslałem o skreceniu obu połówek zaciusku i podłaczenie pompy hamulcowej. Macie moze jakis inne swoje sposoby.

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
    • Olek
Odp: zapieczone tłoczki hamulcowe
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2016, 23:35:44 »
Kiedyś jak miałem problem z wyjęciem tłoczka użyłem zwykłego smaru wtłoczonego do zacisku przez smarowniczkę do smarowania sworzni zwrotniczych. Trzeba później tylko dobrze umyć zacisk.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Marzec 2016, 23:47:52 »
mam problem,nie moge wyjac tłoczków hamulcowych z zacisku.Zawsze robiłem to kompresorem,dmuchnałem w zacisk 10 atm. i tłoczek wyskoczył.Przy tych zaciskach to nie skutkuje .macie jakis pomysł,moze zalac je czyms?
Juz myslałem o skreceniu obu połówek zaciusku i podłaczenie pompy hamulcowej. Macie moze jakis inne swoje sposoby.

herbi

Zmontuj ponownie zacisk , przykręć , podłącz przewód hamulcowy zdemontuj klocki i pompuj  -przepraszam za wyrażenie -pedałem, aż wyjdą te cholery.Pompujesz bez klocków!

Nie wyciągaj tłoczków tylko żadnym szczypcami!

I nie kupuj fajansu reklamowanego na Allegro za 25-30 zeta- zestaw ,przyrząd do wyciągania tłoczków.

Dobry sprzęt  -łapiący wewnątrz tłoczki  - kosztuje ponad 200 PLN-ów.I działa.

Ale powinny wyjść.

Jakby wychodził tylko jeden klocek , to ten który wychodzi musisz czymś sprytnym podeprzeć/oprzeć o zacisk/, żeby ciśnienie wypchnęło drugi klocek.Da się to zrobić.Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2016, 08:51:11 wysłana przez Roberto »
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Marzec 2016, 10:05:36 »
Dzięki chłopaki,tez myslałem o smarowniczce,ale lepszym rozwiazaniem bedzie podłączenie sie pod pompę hamulcową.
Niedawno kolega który nie chce ujawniac sie na forum ,a mieszka niedaleko,kupił w Kaliszu kaczuszke do remontu.Dzwoniłem zaraz do niego,czy rozmontował juz układ hamulcowy.Okazało sie,ze wypiał z pompy przewody do przednich hamulców ,reszty nie ruszał.W poniedziałek jade do niego i podłaczymy skrecone zaciski pod tę pompe.Myslałem zeby w zacisk włozyc tarczę bez klocków ,by pierwszy zacisk który wyjdzie zablokował sie o nia.
dam znac jak poszło  :)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Marzec 2016, 14:33:15 »
Zrobione.
Wyciskałem tłoczki po koloei,czyli miedzy zaciski włozyłem kawałek przekładki gumowej by cisnienie nie przechodziło na drugi zacisk ,wycisnałem jeden tłoczek,nastepnie przepiołem przewód hamulcowy na druga połówke zacisku i wycisnałem drugi. bez problemu.