Autor Wątek: Widziałem ogłoszenie 2016  (Przeczytany 42414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
Odp: Widziałem ogłoszenie 2016
« Odpowiedź #135 dnia: 01 Styczeń 2017, 18:55:46 »
Całkiem rozsądna propozycja.
Przynajmniej - oceniając na podstawie zdjęć.
1) Auto niemalże kompletne.
Brakuje "narożników" przy tylnej listewce dachu (łatwe do zdobycia. I niezbyt drogie) (ale za to - listewka cudna! Z napisem! Rzadkość!). Oryginalny podnośnik + korba + DWA (jeden więc nadprogramowy!) kliny pod koła. Drewniane, (chyba..) oryginalne! Plus (ponad standard fabryczny) radio z epoki i antena - dokładnie taka, jakie wówczas (86 r) montowano do kaczek.
2) Faktycznie stan 100 % oryginał fabryczny (pomijając zupełnie nie wiem po co - pomalowanie tylnego zderzaka i kłów na zderzaku przednim. No i dach... Obstawiam, że z fabryki wyjechała z czarnym), "ślady upływu czasu" niezbyt drastyczne: gnijący tylny prawy "ogon"  (standard..) (lewy pewno też, tylko nie widać na żadnej fotce), trochę popękany grill (do uratowania).
Największy żal i niepokój - budzi zawias maski.. Jeśli to tak zostawić - poleci dalej (a i już teraz - nie wygląda najlepiej), jeśli wziąć się za naprawę... to zgodnie z powiedzeniem "rusz kamyk, poleci lawina" - może okazać się, że całe podszybie do wymiany. A wtedy - czeka i dość istotna interwencja lakiernicza.
A szkoda to robić, bo wygląda, że faktycznie, jak pisze Sprzedawca - "Nic nie malowane nic nie prostowane".
...Tak w ogóle - to POWINNA to być  "Sausss Ente"... Przemawia za tym zarówno rocznik, jak i kolor lakieru i felg, kolor i rodzaj tapicerki (łącznie z "boczkami" drzwi!), jak i te naklejone  czarne "niby-Robri" na tylnych błotnikach.
..Aż dziwne, że nie ma grafiki na drzwiach... no nie, Roberto ? ;)

Nie oryginalne opony. Ale to akurat - PLUS! :) Lepsze nowe, z bardzo zdrowym bieżnikiem TOYO, niż 30-letnie Micheliny.

Szkoda, że nie ma fotki licznika. Napisane, że przebieg auta to 45 tys. km. Całkiem możliwe, jesli faktycznie stało w garażu 22 lata (!!!)

3) Doskonale natomiast, że silnik nie odpalany (!!!).
Teraz - żeby NAPRAWDĘ cieszyć się jego walorami - absolutnie nie powinno się - podejmować żadnych (!!!!) prób jego odpalenia, tylko NAJPIERW, i to obowiązkowo (!!!) wytargać silnik z ramy, rozebrać w drobny mak (!!!) i wyczyścić go wewnątrz - ze sławetnego "budyniu", który tworzy się z NIERUCHOMEGO oleju silnikowego (22 lata!). I to - NIM go będzie próbować zassać pompa olejowa....

Oczywiście może się okazać, że przy oględzinach na żywo (np. szkoda też, że nie ma fotki podłogi pod nogami kierowcy i pasażera. Ale zawsze można poprosić sprzedającego o dorobienie i wysłanie) - jednak nie jest tak różowo, ..ale WARTO JECHAĆ, OGLĄDAĆ !.

Taka jest moja opinia.
...nie ma za co...  ;) :D >:D

A żeby było jasne:
w życiu nie byłem w Złotoryi, nie znam Pana Pawła :)

« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2017, 19:15:52 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 22
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #136 dnia: 01 Styczeń 2017, 21:44:53 »
Ciekawa propozycja to jest ten oto furgonik  - niska budka, blacharka jak cię mogę. Podobnego miał Łukasz od elektryków. 

http://allegro.pl/citroen-2cv-societe-van-furgon-1978-rok-i6665338094.html#thumb/1
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2017, 21:48:11 wysłana przez ural »
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #137 dnia: 01 Styczeń 2017, 22:11:22 »
Ciekawa propozycja to jest ten oto furgonik
To prawda! Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą

Offline Przem@s

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 3
    • Przemas
« Odpowiedź #138 dnia: 01 Styczeń 2017, 22:14:47 »
Dzięki za opinię o zielonym, ale już chyba po ptakach (a raczej kaczce :( )

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
    • Olek
« Odpowiedź #139 dnia: 01 Styczeń 2017, 22:45:28 »
Ta zielona kaczka w całkiem przystępnej cenie i w miarę dobrym stanie była ale i tak sporo do zrobienia było.
Ten furgonik całkiem ładny. Trochę braków ma ale warty tych pieniędzy. Szkoda że to nie ak400.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #140 dnia: 02 Styczeń 2017, 07:00:16 »
Wekend był... Prawdopodobnie ktoś zrobił to, co należało: odpalił lawetę, wziął 9,5 tysiaka (a może tylko 9) w kieszeń i pojechał w ciemno.
..ale coś czuję, że ona niebawem znów wypłynie.
....w Kaliszu może ? ;)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 75
    • Piotr
« Odpowiedź #141 dnia: 02 Styczeń 2017, 10:29:46 »
lub...może...potem... i na ebay de  >:D
born 2
       Citroen
     loVe

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #142 dnia: 02 Styczeń 2017, 22:17:35 »
Ciekawa propozycja to jest ten oto furgonik
To prawda! Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą

...i o dziwo "nie było ofert kupna"

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #143 dnia: 02 Styczeń 2017, 22:21:02 »
A powiedz, Przemas ? Ty - za kaczką "dopiero się rozglądasz", czy - już dojrzałeś do zakupu, już masz zgromadzony kapitał ..i czekasz w pozycji "przyczajony tygrys" na coś ciekawego ? ..czy - na coś (bez urazy! to tylko próba zorientowania się. może coś bym podpowiedział..) ..na co Cię stać ?
Jakim budżetem chcesz zadysponować na zakup ?

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 72
    • Herbert
« Odpowiedź #144 dnia: 03 Styczeń 2017, 20:49:53 »
Wekend był... Prawdopodobnie ktoś zrobił to, co należało: odpalił lawetę, wziął 9,5 tysiaka (a może tylko 9) w kieszeń i pojechał w ciemno.
..ale coś czuję, że ona niebawem znów wypłynie.

I wypłyneła, a raczej przyleciała pare kilometrów ode mnie, dzisiaj sie dowiedziałem.
Jutro jade zobaczyc.
Jedno co mi nowy własciciel powiedział,to ze zawias maski tak prdzewiały,ze nie da sie wysunac maski. jutro popróbujemy.
napisze potem co nieco.

Offline Przem@s

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 3
    • Przemas
« Odpowiedź #145 dnia: 04 Styczeń 2017, 21:46:42 »
A powiedz, Przemas ? Ty - za kaczką "dopiero się rozglądasz", czy - już dojrzałeś do zakupu, już masz zgromadzony kapitał ..i czekasz w pozycji "przyczajony tygrys" na coś ciekawego ? ..czy - na coś (bez urazy! to tylko próba zorientowania się. może coś bym podpowiedział..) ..na co Cię stać ?
Jakim budżetem chcesz zadysponować na zakup ?
Najtrafniejsze będzie określenie pozycji "przyczajonego tygrysa": )
Co do budżetu to chciałbym wydać raczej kilka tysięcy niż kilkanaście (na zakup bazy), na pewno do zrobienia a nie zrobionego, ideałem byłby wyprodukowany przed 1980r (ale 600-tka). Nie mam wielkiego ciśnienia na natychmiastowy zakup a praca i rodzina nie zawsze pozwala mi pojechać na drugi koniec kraju natychmiast jak pojawi się ciekawe ogłoszenie - a jak wiadomo te nie czekają długo :)
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2017, 21:50:01 wysłana przez Przem@s »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #146 dnia: 26 Styczeń 2017, 11:22:40 »
nie wiem czy to sklonowanie czy to ślub czy jak to nazwać
  >:D https://www.mobile.de/pl/Samochod/Citro%C3%ABn-2cv-charleston/vhc:car,ms1:5900_2_/pg:vipcar/238570799.html
ale śmiało można powiedzieć że Niemiec też potrafi zrobić charlestona i cenę dać konkurencyjną - gwiazdka czyni cuda.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #147 dnia: 26 Styczeń 2017, 15:45:01 »
śmiało można powiedzieć że Niemiec też potrafi zrobić charlestona i cenę dać konkurencyjną - gwiazdka czyni cuda.

A jeszcze powiedz, że Ci się "to coś" podoba ? ? ? ?

Piotruś ? Pioootruś??!! Heloł ? Halo, tu Ziemia ?
Ty chyba wciąż jesteś "pod gwiazdką" ?  ;) >:D
(gwiazdka czyni cuda! )
..no to podziwiam kolegą, podziwiam! (i trochę zazdraszaczam... ale tylko trochę!) Dzisiaj już 26 stycznia! Prawie cztery tygodnie w ciągu!  ;) :P >:D >:D >:D

No bo - jeśli ODWAŻASZ SIĘ nazwać "toto" Charlestonem, STWIERDZIĆ, że (rakarz jeden!) ktoś POTRAFIŁ ... i że jeszcze cena KONKURENCYJNA ....to doskonały towar masz ;) Ja też poproszę!  >:D >:D

nie wiem czy to sklonowanie czy to ślub czy jak to nazwać
Szczerze ?
SQ`rw....enie... no bo jak inaczej...
"Szlachetna" matka - s....wiła się (z też, fakt, szlachetnym, ..ale i co z tego.. ojcem) i wyszło....

...biedne dziecko... :( :(
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2017, 15:51:28 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #148 dnia: 26 Styczeń 2017, 16:31:30 »
Jacek ja nic nie nazwałem ja tylko przetłumaczyłem  ;D a reszta do dyskusji
 i mnie tyż się nie podoba ja tradycjonalista z małymi odstępstwami - takie dzioby mi nie leżą
no a gwiazdka ...czyni CUDA  ;D - no nie
born 2
       Citroen
     loVe

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 72
    • Herbert
« Odpowiedź #149 dnia: 26 Styczeń 2017, 16:36:13 »
Tego chyba nie stworzył rodowity niemiec,taki to "ozeniłby " gwiazdę z garbusem a nie kaczka.  >:D
Ciekawe ,czy znajdzie sie chetny na to COŚ
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2017, 16:37:44 wysłana przez herbi »