Samochody forumowiczów > Nasze "kaczki"

Mój entuś

(1/21) > >>

petercvw:
Tak zacząłem swoją historię na starym forum i ... jedziemy dalej z tematem. Przypomnę ja - Piotrek, entuś -citroen 2cv z 1985 r. kolor blue a docelowo czerwony jak la .... z itali.  Silnik rozłożony i złożony, wyczyszczony czeka na świeżą oliwkę z pierwszego tłoczenia.  Wymieniłem na nowe: tylne błotniki,  zderzaki x2 z kłami,  tarcze, cylinderki, klocki, sworznie, gumy półosi (stare są jeszcze całe to mogę ożenić), podłogi x3, wszystkie chromy listwy,ramę która została jeszcze raz z leksza potraktowana piaseczkiem, pomalowana na nowo, zabezpieczona, podszybie z nową klapką, nowy dach i jeszcze różnych pierdół których nie sposób wymienić a łatwiej/gorzej policzyć/odczuć w portfelu. Części kupowałem w BDR- citroen treffpunkt (sympatyczni ludzie byłem tam osobiście). Tapicerkę też szyję nową - miała być czerwona ale dość już czerwieni bo zostanie mi kupić jeszcze czerwony abażur, zamontować rurkę i zatrudnić parę panienek a Kociniak będzie krzyczał bordello bum-bum. Felgi, stelaż lamp i zderzaki z kłami są koloru gris rose. Mam reflektory prostokątne - zastanawiam się czy ładniej by było z okrągłymi w chromie? - założę to będę dumał zmienić czy nie zmienić oto jest pytanie. Zdjęć nie zamieszczałem z postępu prac bo kaczka/kobieta była rozebrana i się wstydziła.
Ale czas  "koledzy z za miedzy" rąbek tajemnicy pomału uchylać jak poczwarka przeobraża się w mon entusia . cdn.

petercvw:
Nowe gumki i juta przed wyjazdem do tapicera, budka przed malowaniem, silnik już w ramie - jeszcze nie odpalany, amortyzatory monroe na miejscu. Przepraszam za jakość ale zdjęcia są z telefonu. Zastanawiam się co zrobić z fantem - rama. Kupiłem nową,  numer jest na zwykłej blaszce  zamocowanej na dwa nity (mam też dokumenty z TUV-em) na starej był wyryty moje pytanie czy przy rejestracji zgłaszać wymianę ramy, nanosić nowy numer w dokumentach czy palić głupa i tak zostawić. Jak to jest prawnie? ktoś Was to przerabiał, fajnie było by mieć wszystko w porządku w dokumentacji a planuję chyba robić go na zabytek.

herbi:
Ja mam ramę od Urala,kupiłem blaszke na allegro, oddałem do wygrawerowania numeru takiego jak w dokumentach.Robiłem przegląd bezterminowy na zabytek i nie było z tym problemu. Wszystko zależy od diagnosty,ten który mi robił przegląd widział,ze rama nowa nawet to powiedział,ale nie robił z tego powodu problemów.
Twoja kaczuszka zapowiada się prima sort, zamieszczaj fotki i relacje ze składania,lubimy takie tematy,  :P
PS.jakie gumki w koncu kupiłeś?

Kryptek:
[quote PS.jakie gumki w koncu kupiłeś?
[/quote]

Herbi to są sprawy bardzo intymne >:D >:D >:D

Piotruś kawał dobrej roboty - Gratulacje !!!

petercvw:
Gumki na pewno nie od pani Oooli z kiosku ruchu, kupiłem choć nazwa wymowna - wargowe fi 40 od producenta (gumotest) za 75 zł/200szt. z przesyłką, takie same jak Ty herbi. Stare oryginalne w połowie wytrzymały by na pewno drugą trzydziestkę (nie są wcale sparciałe) ale je dorzucę komuś do pokrowców które żenię. Baza (4l) lakier akryl firmy pro spray a bezbarwny (5l) plus rozp. bazowy (5l), rozp.acryl (2l) i podkład mokro/mokro 3:1 2 opak. wszystko za 1050 zł. Bańki 5l wziąłem bo było taniej jak 4x1l a przyda się do vw kubla. Mój malarz artysta maluje takimi firmami - ma do nich zaufanie, może dobre może złe bo to jest jak w małżeństwie  jeden woli żonę drugi teściową. Piszę trochę o cenach bo tego nie zauważyłem na forum, może to i lepiej  by było to tajemnicą każdego kaczkowicza ale jak ktoś taki jak ja dwa lata temu marzył o kaczuszce nie miał zielonego pojęcia z jakim portfelem do celu to choć trochę uchylę rąbka podstaw dla przyszłych amatorów cytrynek. Myślę, że na mecie ujawnię trochę więcej, chociaż co było wymienione i ile kosztowało. Czy ktoś używa opon Nankang (163zł/szt) lub toyo (183zł/szt), wiem na starym forum omawialiście ten temat, muszę kupić 5 szt. czyli 100zł. różnicy - co wy na to (ceny na ceneo).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej