Autor Wątek: Mój entuś  (Przeczytany 18013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline azka83

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 1
    • Piotr
Odp: Mój entuś
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Grudzień 2014, 09:34:57 »
Piękny efekt prac petercvw, podziwiam zapał. Ta czerwień to kolor katalogowy?

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Piotr
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Grudzień 2014, 10:34:41 »
Z tym kolorkiem to nie było łatwo. Najpierw miał być czerwony oryginał jak z drugiej mojej cytryny chyba EKB lub U jeśli się nie mylę ale był trochę bez jaj. Potem dostałem plik paseczków/ wzornik czerwieni i tu oczopląs - co wybrać, tydzień dumania i nic a na koniec wybrany z lakiernikiem w ostatniej chwili.

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 22
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Grudzień 2014, 10:49:35 »
,, A tak to po co ona tam jest -tłumić drgania? czy  co.  ,,
Uszczelka - uszczelnia = zapobiega dostawaniu się wody z zewnątrz pojazdu ( z pod kół ) do wewnątrz pojazdu. Istotne to jest jeżeli ktoś ma wyłożony samochodzik wykładziną tekstylną, choć i pod dywanikiem gumowym wilgoć potrafi zrobić spustoszenie.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Grudzień 2014, 14:35:02 »
Dawno nie opisywałem co się dzieje u entka: budka wsadzona na ramę, silnik odpalony i jest ok. tylko jak wciskam sprzęgło to piszczy/wyje (a tak przed rozbiórka nie było) i teraz łożysko czy całe sprzęgło wymieniać - wybrałem drugą opcję to będzie nowe po całości a nie sztukowane i spokój na następne lata. Zdjęcia wrzucę później bo zapomniałem telefonu. Teraz olimpiada do góry nogami - zdjęcie nowych kapci świeżo odebranych od wulkanizatora. I tu lekcja dla mnie (może nie tylko), wybrałem na oko felgi prościutkie bo mam ich dubeltowo, pomalowałem i do wulkanizacji (miałem problem w okolicy znaleźć takiego co ma speszial nakładkę), odbieram wyważone naklejkami od środka by nie niszczyć ale są popisane przód/tył/zapas pytanie po co- a wiesz wyważałem i nie wszystkie są takie proste na jakie wyglądają - wniosek wyważyć przed piaskowaniem/malowaniem tak mi powiedział szpec. sory nie mogę wrzucić zdjęcia bo mój plik jest za duży?
« Ostatnia zmiana: 02 Styczeń 2015, 13:16:00 wysłana przez petercvw »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Grudzień 2014, 15:01:11 »
Gdzieś były anegdoty z 2cv - co się komu przytrafiło. Kurier przywiózł mi opony i pyta się panie na co panu tyle opon zjazdowych? a ja co jakich zjazdowych?, zjazdowe to są narty ale opony? (chwila ciszy, myślenia w dwóch głowach) kurier - no tak mówili chłopaki na rampie że klient jakiś poryp zamówił tyle zjazdówek rozumiem jedną albo dwie ale pięć? (mi uszy otwierają rozum) i mówię panie chyba dojazdówek a no tak - przepraszam. A do jakiego to auta, pewnie do tego pokazuje na kibla, panie przyłóż mówię to zobaczysz no nie za małe. Pan zobaczy tu leżą felgi z tymi trzema dziurkami mówię, do tego są pana "zjazdówki", no ok. ale jakie to auto?. Dobra mówię pogramy w kalambury - Auto, francuski film kurier się wyrywa - TAXI i peugeot,nie druga podpowiedź auto, zakonnica i nie skończyłem pada odpowiedź no ta murzynka zakonnica w przebraniu. STOP mówię nie gramy już moja podpowiedź jest odpowiedzią citroen 2cv a ha to ja już wiem mniej więcej jak te auto wygląda jest fajne i bardzo ładne ja potwierdzam i życzę wesołych świąt i do siego. Ubaw miałem fajny poprawkę daję bo kurier młody człowiek ok 22/24 lata i mógł nie wiedzieć.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Styczeń 2015, 13:57:17 »
No iiiii jest :) w końcu w garażu wylądował entuś. Wczoraj było ochmielenie (główka dziś trochę boli) ale zrobiłem parę fotek coby się pochwalić panowie. Dla ścisłości tapicerka się rzeźbi i brak foteli. Sam pobawię się w pierdółki typu pasy, plastyczki, dach, boczki itp. Dwa pierwsze zdjęcia z warsztatu, na takim sportowym fotelu przyjechałem z grajdołami. Teraz sączę piwko i podziwiam  moje cudo, jestem hapy i bez zioła mam kaczy odlot.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Styczeń 2015, 14:15:04 »
I tu jeszcze parę fotek

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Styczeń 2015, 19:36:10 »
 :)Super  :)

Offline reu2cv

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 3
    • Reuven
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Styczeń 2015, 19:41:03 »
Jak nowa!

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Styczeń 2015, 19:54:18 »
Fantastyczna! Gratuluję!  :) A siedzenie kierowcy nowatorskie.  ;) Byle tylko nie złożyło się pod kierowcą.
CECI N?EST PAS UNE VOITURE? C?EST UN MONSTRE DE VITESSE

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 19
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Styczeń 2015, 01:02:39 »
Aż mi się spwrotem zamarzyłą czerwona kaczka... jakbym widział kiedyś moją starą....
tylko ta jest dziesięc razy lepsza. Super robota

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Styczeń 2015, 16:32:48 »
Trochę liczb dla startujących z marzeniami: opony/felgi/wyważenie 1300; amortyzatory monroe 500; tapicerka materiały 600 + tapicer; lakier/taśmy 1100; klapka wlotu 320; sprzęgło 460; akumulator 130; regulator napięcia  90; maty wyciszające 180; olej/świece itp. 150; dwie faktury z niemiec (rama,podszybie,podłogi,błotniki tył,zderzaki+osprzęt,tarcze,okładziny,klocki, cylinderki, zwrotnice zestaw;drążki zestaw;gril alu, gumozawiasy; gumy półosi i skrzyni; uszczelki motoru kompl.;  chlapacze;rury ogrzewania; tłumik komplet; słoneczka;zamykacze okien uchylnych;lusterka zewnętrzne; antena;dach dekle na koła;listwychrom deszczowe i jeszcze różnych gumowych/chromowanych pierdółek co nie idzie zliczyć a cena winduje do góry) - wszystkie te rzeczy kupiłem w citroen -treffpunkt a cena bolała. Tak to mniej więcej wygląda. Nie przypuszczałem że tak wyjdzie.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Styczeń 2015, 17:02:00 »
Super wyszło,świetna robota i piekny kolor. :)
A masz już załozone te nowe koła? Te ciężarki z wyważenie nie haczą z przodu o zwrotnice?
Ja nie wyważałem kół ze wzgledów właśnie estetycznych,ale przy prędkości 90=100 na godzine nie czułem jeszcze drgań
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2015, 17:07:15 wysłana przez herbi »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Styczeń 2015, 20:31:40 »
Koła zostały wyważone ciężarkami alu od tyłu ze względu estetycznych i by nie popsuć felg. ?ół jeszcze nie założyłem ale przymiarkę robiłem to raczej nic nie obciera. Zrobię foto w którym miejscu są przyklejone i wstawię.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Styczeń 2015, 16:59:45 »
Fotka z ciężarkami. Jest ok 1 cm luzu przy zwrotnicy.