Autor Wątek: Mój entuś  (Przeczytany 18012 razy)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Piotr
Odp: Mój entuś
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Styczeń 2015, 18:33:44 »
A tu panowie moja nówka sztuka nie siedziana tapicerka. Miałem zrobić kieszeń z tyłu ale wyszły tylko plecy - tapicer powiedział że z czasem wisiała by jak cycory milki  ;) i zrezygnowałem, kieszenie mam na przednich siedzeniach. Wszystko dałem nowe - gumki, materiał, na to gąbka 3 cm podklejona od strony gumek materiałem, materiał wierzchni podszyty od spodu 1 cm gąbką. Tapicer dorzucił jeszcze dla wzmocnienia sprężyny bo te gumki mówi to cherlawe a jak przytyję to się nie zapadnę . Ma wytrzymać następne trzydzieści lat.

Offline reu2cv

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 3
    • Reuven
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Styczeń 2015, 08:15:36 »
Super!

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Styczeń 2015, 11:17:27 »
Super wygląda :)   Jeśli to nie tajemnica, to jaki koszt ?

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Styczeń 2015, 15:56:27 »
Wszystko co jest związane z materiałem od gumek do materiału wierzchniego kupiłem sam przez neta. Skaju i materiału wierzchniego zostało mi na jeszcze jeden komplet może ktoś reflektuje. Tapicer - robota jak dla mnie po znajomości  ;D 1000 zł, będzie mi jeszcze robił vw kubla na miejscu pod nosem i nie jeden samochód już zrobił - stara szkoła. Wcześniej byłem tam gdzie Servisman to było drożej i hasło dogadamy się.
Szukam cycka plastykowego prawych tylnych drzwi co się nim otwiera od wewnątrz drzwi.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Kwiecień 2015, 16:41:02 »
Oj oj... długo nie pisałem na temat swojego entusia  :D bo robota praktycznie stała jak .. ale do rzeczy. Zrobione mam praktycznie wszystko została kosmetyka (emblemat,zatrzask przy karoserii do dachu i radio + głośniki i wypucowanie na glanz). Dziś był rzeczoznawca zrobił zdjęcia wziął papiery i rejestruję na ... białe numery (żółte mogę zrobić zawsze), oprócz opinii o unikacie będę miał jeszcze wycenę na dzień dzisiejszy jaka jest wartość samochodu. Wpadłem na pomysł by zrobić na kole zapasowym półkę/zasłonkę (pomysł z golfa)- płytę osb wyciąłem 3 cm węższą po obwodzie, od tyłu (22cm) przeciąłem płytę w poprzek auta, zostawiłem szparę 1 cm, od góry przykleiłem wykładzinę na płask a od dołu też wykładzina tylko że w rowek wepchnięta zrobił się zawias i na około płyty wykładzina jest dłuższa tak by przylegała do podłogi gdzie jest koło. Po prostu płyta nie dotyka do blachy tylko sklejona wykładzina górna/dolna. Problem mam jak tą półkę położyć - bezpośrednio na koło kicha bo felga jest wypukła, wsadzić klocki/dystanse może być od biedy ale wpadłem na pomysł na szrocie kupić wytłoczkę ze styropianu (taka jak jest przy kole zapasowym w nowych autach) i dopasować/dociąć do kaczuchy a może wy macie pomysły. A ha przetarła mi się guma/kolanko od gaźnika do filtra czy jest jakiś erzac od innego auta? A teraz parę fotek.

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 19
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Kwiecień 2015, 19:51:41 »
Piękny kolor ci wyszedł.Fabryczny? Jesli nie, to bardzo mi się kojarzy z odcieniem znanym z zakamarków mojej byłej czerwonej kaczki. Chociaż, moze jest żywszy?

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Kwiecień 2015, 20:58:13 »
Pięknie wyszła,tylko uważaj jak będziesz nia jezdził,bo czerwone auta są cholernie szybkie  ;D
Dobry pomysł z ta płyta,czym przyklejałeś wykładzinę ? BOLL-em w spreju?

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Kwiecień 2015, 18:11:34 »
Tak wszystko booluję sprayem a szybko to nie umiem jeździc  ;D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Maj 2015, 11:19:15 »
Wiem że temat był trochę poruszany ale co sądzicie o zamontowaniu przedniej tablicy rejestracyjnej na zderzaku. Szkoda mi wiercić maskę a z drugiej strony czy będzie to wyglądać nie po kaczowemu - obciachowo. Wrzucam fotkę gdzie jest tablica na zderzaku.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Maj 2015, 16:57:13 »
Według mnie tablica rejestracyjna nie jest ozdoba auta i zamontowanie jej zawsze wymaga jakiegos kompromisu.
W moim Fiacie x1/9 producent wogóle nie przewidział miejsc na tablice z przodu.
W kaczce tez sie zastanawiałem nad jej umiejscowieniem.
Ładnie wyglada 2CV-ka bez tablicy,widac poprowadzenie maski do zderzaka i grill lepiej sie prezentuje.Wiekszość aut ma tablice na zderzaku albo pod zderzakiem.
W kincu zamontowałem tam gdzie wszyscy ,ale nie podoba mi sie to.Gdyby to była taka mała tablica ,może lepiej by to wyglądało
W moim Xsie dorobiłem mała tablicę i przykleiłem do przedniego spojlera jak mają włosi,ale oryginalna wożę w bagażniku w razie kontroli
Może w kaczuszce trez tak zrobię.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Maj 2015, 11:11:12 »
No i dopadła mnie zmora przepisów i paragrafów. Poszedłem  dziś zarejestrować kaczuchę mając teczkę dokumentów z opinią o unikacie i... kicha. Auta  nie mogę zarejestrować bo nie mam dow. rej. niemieckiego tylko zielony kwit z niemieckiego urzędu komunikacji że kaczka została wyrejestrowana w 1998 r. który kiedyś wystarczał bez problemu a teraz po zmianie przepisów musi być dowód mały. Złożyłem wszystkie kopie, opinię - podstawę prawną do rejestracji i czekam - powiedzieli 2 tygodnie  :-[ a miałem zawieść siostrzeńca do komunii - szeise -  >:D

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Maj 2015, 11:31:45 »
No niestety ,nasze przepisy sa porabane,ale w najgorszym razie pozostana Ci tylko "żółte blachy" których tak sie wystrzegałeś.  ;)

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 22
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Maj 2015, 11:39:13 »
Znam to z autopsji. Przepisy w tym przypadku są proste, tylko urzędnicy je interpretują po swojemu, a jednym słowem ich nie znają. Nieznajomość przepisów przez urzędników jest zatrważająca , a oni ,, chleb z tego jedzą ,,. Nad miomi dokumentami również się modlą i mam nadzieję że doczytają przepisy i zarejestrują pojazd. Jeżeli nie, spotkamy się w sądzie. Arkowi się udało to i nam i innym musi. Życzę wytrwałości i spokoju.

Ja osobiście żółtym blachom mowie nie. Przepisy mówią o trójcy pojazdów zabytkowych tj. Żółte blachy , unikatowy i historyczny pow. 40 lat.  Tego się trzymajmy i będzie dobrze.

« Ostatnia zmiana: 08 Maj 2015, 11:47:32 wysłana przez ural »
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Maj 2015, 12:34:58 »

Ja osobiście żółtym blachom mowie nie. Przepisy mówią o trójcy pojazdów zabytkowych tj. Żółte blachy , unikatowy i historyczny pow. 40 lat.  Tego się trzymajmy i będzie dobrze.

Tyle że z tej trójcy 2CV nie łapie sie ani na unikatowy, ani historyczny,pozostaja tylko "żółte"

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Maj 2015, 20:01:42 »
Jak się udało Arkowi to powinno i nam.