Życie z 2CV > 2CV formalnie

prawo a wynajem na ślub itp

(1/2) > >>

zloek:
Hej,

wiem, że jakiś czas temu prawo się zmieniło w Polsce i, że są jakieś problmy z wynejmem auta na ślub z kierowcą.
Czy ktoś wie jak tu prawnie się zabezpieczyć aby nie mieć potem problemów?
A może jest jakaś legalna droga?

cvkowiec:
Z tego co wiem musisz mieć licencję na przewóz osób w celu zarobkowym. Niezależnie od tego jeżeli nie robisz tego zarobkowo (a więc musi ci ktoś udowodnić ,że robisz to w celu zarobkowym) tylko grzecznościowo podwozisz kuzyna, brata ,ciocię czy nawet sąsiadkę bo cie poprosiła bo masz ładne autko to WYDAJE mi sie ,że nie ma problemu. Ale pamiętaj ,że nikt nie jest głupi i wie o co chodzi. To jest coś a-la sprzedaży psów. Zakaz sprzedaży psów nie pochodzących z zarejestrowanych hodowli. ale na necie można kupić zestaw smycz +żarcie za 1000 zł z psem np yorkiem gratis. Albo,że ktoś odda psa rasowego w dobre ręce o wartości xxx za darmo. Zadzwonisz i okazuje się że trzeba płacić.  Wiadomo o co chodzi . Przepis w świetle prawa nie został złamany. Gorzej jak się zapytają MŁODYCH ile płacili a ci się wygadają. Wtedy jest naprawdę ciepło nawet zimą. Ludzie przecież wożą do pracy i robią zrzutę na paliwo i jest ok .  Mówią ,że prawo jest po to aby je łamać. A w przepisach prawa Polskiego zawsze są furtki. Musisz mieć dobrą gadkę i najważniejsze nie czerpiesz z tego korzyści majątkowych.

herbi:
Ja też tak mysle. Do puki nie robisz tego odpłatnie a tylko grzecznosciowo,nic Ci nie grozi,problemy moga sie zacząc w momencie,gdy udowodnia Ci ,ze wziałeś za to pieniadze.
Ja wiozłem 2 razy do slubu znajomych,ale to było naprawde gratis.
jesli robisz to w gronie znajomych i oni Ci sie potem "odwdzieczają"np zwrotem za paliwo i jestes za nich pewny ,to chyba nie ma problemy. Z obcymi bym nie ryzykował.

zloek:
dzięki za odpowiedzi i sorka, że tak późno odpowiadam

krzys:
Nie wiem czy jestem na czasie, ale był taki martwy przepis, że aut zarejestrowanych jako zabytkowy nie można używać do zarobku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej