Nasze Forum > Powitania

Citroen 2 CV 425cm3

(1/4) > >>

Sonny:
Witam, na początku chciałbym się przedstawić mam na imię Bartek pochodzę z Wrocławia. Jestem w trakcie poszukiwania wymarzonej 2 CV 425cm3. Przeszukałem forum na temat informacji jaki rocznik ma silnik o pojemności 425 i niestety nic nie znalazłem. Moglibyście mnie przekierować do odpowiedniego tematu bądź napisać jakie roczniki posiadały silnik o wyżej wymienionej pojemności?

ural:
Cześć. Kuba pisał o silnikach :
http://2cvclub.pl/archiwum/2cvclub.frix.pl/temat/88844/mala-encyklopedia-silnikow.html

Sonny:
Dzięki. Potrzebowałbym również informacji na temat masy poszczególnych modeli.

Noel:
Witaj,  :)

Silniki 425 cm3 były montowane w kaczuszkach od jesieni 1954 roku do lutego1970 roku. Nie oznacza to jednak, że każdy pojazd z tych lat ma taki silnik. Do 1961 roku równolegle montowane były silniki 3753 (9 KM). Od 1964 roku 6023. Często też właściciele przerabiali swoje auta chcąc mieć auto o wyższych walorach użytkowych. Można kupić takie i przywrócić je do pierwotnego stanu. A właściwie stanu bliskiego pierwotnemu. Szczegóły co do masy ustalę jutro.

Noel:
Na forum poprzedniej edycji wstawiłem skan fragmentu książki ? pracy zbiorowej pod redakcją Zbigniewa Ziółkowskiego Samochody osobowe ? opisy techniczne, Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, Warszawa 1961. Wprawdzie nie można ich pobrać ze strony http://2cvclub.pl/archiwum/2cvclub.frix.pl/temat/36300/literatura/2.html , ale skany są czytelne. W razie potrzeby zeskanuję te kartki ponownie. Nie wiem z jakiego roku są dane zawarte w książce. Trzeba jednak uwzględnić długi w tamtych latach cykl wydawniczy.[/pre][/pre]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej