Autor Wątek: Czy warto kupić?  (Przeczytany 3402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateo

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
    • Mateusz
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Luty 2018, 12:20:28 »
A jeszcze jedno... skoro samochód jest na żółtych blachach czyli PZM uznał go za "prawie" oryginał nie powoduje że faktycznie jego realny stan jest zadowalający i wierny w przeważającej większości oryginałowi?

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Herbert
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Luty 2018, 12:46:35 »
To nie PZM "przyznaje " żółte blachy .a wpis do rejestru zabytków który dokonuje konserwator zabytków na wniosek własciciela.
Samochód musi byc w 85% oryginalny,wiec dopuszcza sie nie orginalnosc w 15% np zmiana tapicerki.
Widze ,ze jestes napalony na to auto , wiec przemysl to. Koledzy wyrazili juz swoje opinie,decyzja należy do Ciebie.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 67
    • Piotr
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Luty 2018, 12:57:02 »
Dobra w łykend biorę pędzel i maluję  ;) na blua

Offline mateo

• Bywalec
  • **
    • Mateusz
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Luty 2018, 13:39:55 »
Dobra w łykend biorę pędzel i maluję  ;) na blua

;D :) ;)

Offline mateo

• Bywalec
  • **
    • Mateusz
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Luty 2018, 13:41:35 »
Jaka Waszym zdaniem jest odpowiednia obiektywna cena za taki egzemplarz?

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 74
    • Jacek
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Luty 2018, 15:15:42 »
dziękuje !
Dziękujemy - klikając "pomógł" przy awatarze ;)

A teraz na poważnie:

Jaka Waszym zdaniem jest odpowiednia obiektywna cena za taki egzemplarz?
Mateusz! Nikt nie ma licencji na nieomylność :)
Bynajmniej ja, mimo prawie trzydziestu lat doświadczeń z 2CV-kami - nie odważę się się na to...
Cena nie jest niska, mówiąc najdelikatniej. Dla wielu marzących o swojej kaczce - zaporowa wręcz.
...Może, przy bliższych oględzinach, orzekłbym: "nooo, ok, jesli masz takie pieniądze -bierz, SKORO CI SIĘ PODOBA (bo tak naprawdę ZA TO, a nie ZA STAN - chcesz zapłacić, jak wnioskuję z Twoich wypowiedzi).
...Ale.. zalecałbym "szklankę zimnej wody" ;) , ostudzić emocje i poczekać "chwilę", obserwując dokładnie - co się będzie działo na "kaczym rynku" w najbliższym czasie. Niekoniecznie tylko polskim! Zaglądasz na www.ebay.de? Albo www.mobile.de ?
Zajrzyj! Ściągnięcie auta z Niemiec - to "raptem" przedział około 1500-1800 zł, w zależności od rejonu kraju.

« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2018, 15:20:19 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Herbert
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Luty 2018, 16:23:27 »
Mateusz,nie kupuje sie auta oczami i pod wpływem emocji.Moim zdaniem to auto ma za wysoka cene.Powinienes pojechac z kims kto zna sie na 2CV-kach i dokładnie obejrzeć to auto. O ile zmiana tapicerki i zderzaków nie nie jest jakis kosmiczny wydatek,to wymiana ramy juz powoduje wieksze problemy.
Wszyscy znawcy 2cv-ek wiedza,ze rama to słaby punkt tego auta i jezeli nie była wymieniana a była skorodowana i tylko pobieżnie połatana,to za 2-3 lata czeka Cie rozbiórka całego auta i przekładka ramy. A tego z pewnoscia chciałbys uniknać ,bo jak napisałes szukasz auta do jazdy ,nie do remontu.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Luty 2018, 15:58:47 »
"Podbijam temat", żeby nie zniknął z dziesiątki ostatnich ;)
Gdyby był w kolorze niebieski od razu bym się zainteresował...
Czy to znaczy - że KOLOR NIEBIESKI - jest dla Ciebie ABSOLUTNIE OBOWIĄZKOWYM ?
Inne nie będą w ogóle brane pod uwagę ?

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Luty 2018, 18:43:17 »
Mateusz a ty chcesz już jeździć czy może lepiej kup bazę I zrób autko w takim kolorze,  z takim wyposażeniem. ..... jak sobie wymarzysz. Na forum jest parę osób co Ci autko zrobi kompleksowo - jeśli się nie znasz. I po sprawie.
A swoją drogą to dowiadywałeś się u sprzedawcy o tej kaczce, gdzie robiony był remont, kto to robił  - jakiś więcej wiadomości niż w skromnym opisie ogłoszenia.

Offline mateo

• Bywalec
  • **
    • Mateusz
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Luty 2018, 09:40:06 »
Stad moje pytanie czy ktoś z forum jest z Podkarpacia ? Mogę zdobyć nr do osoby zajmującej się renowacji tego egzemplarza, czy ktoś z forumowiczów mógłby w moim imieniu zadzwonić do tej osoby i w fachowy sposób zadać kilka pytań? Lub do właściciela i zapytać o ta szczegóły tupu ramą? ;)

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 35
  • :)
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Luty 2018, 10:06:59 »
Kup kaczkę od Piotrka i oklej ją folią na niebiesko. Jak Ci się znudzi, będziesz mógł zrobić z niej czerwoną :) I odpada problem renowacji.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Luty 2018, 17:29:36 »
Ot i proszę Mateusz https://www.mobile.de/pl/Samochod/Citro%C3%ABn-2-CV-6-Club/vhc:car,srt:date,sro:desc,ms1:5900_2_/pg:vipcar/257297819.html
masz kolegę co zrobi Ci pewnikiem na niebiesko kaczkę i zapewne z twoimi życzeniami/uwagami. Dzwoń.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Luty 2018, 20:20:24 »
Ot i proszę Mateusz https://www.mobile.de/pl/Samochod/Citro%C3%ABn-2-CV-6-Club/vhc:car,srt:date,sro:desc,ms1:5900_2_/pg:vipcar/257297819.html
masz kolegę co zrobi Ci pewnikiem na niebiesko kaczkę i zapewne z twoimi życzeniami/uwagami. Dzwoń.
Myślę, Piotr, że powinieneś dodać:
"znam, polecam z czystym sumieniem",
albo
"nie znam, nie miałem kontaktu, ogłoszenie znalazłem przypadkiem, nawiązuj kontakt na własną odpowiedzialność".
(niepotrzebne skreślić, w zależności od tego - w jakim rodzaju relacji jesteś z tym kolegą)

Bo wiesz... chcesz pewno dla Mateusza dobrze, ale "dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane", nie ?
...Żeby potem nie było - że kogoś na minę wsadziłeś.

Ja byłbym ostrożny - z takim "polecaniem"..... Jednak to grubo ponad 30 tysięcy złotych.
« Ostatnia zmiana: 06 Luty 2018, 20:34:39 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Luty 2018, 20:47:47 »
Jacek ta niebieska tyź była ponad 30 koła.
A to że wrzucam ogłoszenia to nie znaczy że polecam.
Wybrać musi i tak sam przyszły nabywca.
A kolega Mat zgłębia wiedzę czytając  forum.
Chęci mam by pokazać ogłoszenie i napisałem dzwoń - czyli wypytuje sam. Tak jak przy niebieskiej też powinien zadzwonić i podpytać się - gdzie remont był robiony, -kto go robił.....itd. A potem wrzucić na forum do dyskusji.
Ani Ty ani ja nie damy gwarancji za coś co nie wyszło z pod własnej ręki. I nie chcę tu wsadzić nikogo na minę - nie mój styl.
Myślę,  że  Mateusz znajdzie coś  konkretnego dla siebie jeśli będzie tego chciał.
Czekamy co z tego wyjdzie.