2CV od strony technicznej > Pozostałe kwestie techniczne

wypłowiałe opony

(1/1)

herbi:
Moja 2cv-ka stała dłuższy czas na słoncu i od strony słonca opony straciły czrny kolor i zrobiły sie takie szar-brązowe.Sa to prawie nowe (2 letnie) opony VEE RUBBER. Po umyciu potraktowałem je pianką do opon i wrócił czarny kolor.
Macie podobne spostrzeżenia ? Czy to wina gorszego sortu gumy ? Jak myslicie?
Ciekawe czy ta pianka uchroni przez jakiś czas opony przed takim wypłowieniem.

petercvw:
Herbert z oponami tak nie mam. Kaczka stoi w garażu a tam słońca nie ma.
Ale moje chlapacze nie stoją jak wspomniałem na słońcu i po ok. dwóch miesiącach robią się też takie jakieś brązowe. Bzyknę sprayem do gumy .... i są ponownie czarne. I tak w koło Macieju. Nie wiem jakąś dupowata gumą - pewnie oryginalna z chrl. I pewnie twoje opony tyż takie. Zadzwoń do sprzedawcy, może jakaś gwarancja.

herbi:
To moze powinni dodawac do tych opon sprej do gumy w komplecie   >:D
Mirku,co Ty na to  :)

pawel.d:
Prawda jest taka, że jest coraz mniej gumy w gumie a coraz więcej wypełniaczy gumopodobnych. Wszyscy tną koszty, a co to jest kauczuk mało kto pamięta. Pseudo guma nie lubi słońca więc płowieje jak inne plastiki.Opony Vee Rubber nie są złe. W przywracaniu czarności pomagają różne środki z różnym efektem.Ja używam niebieski płyn Pneubell firmy Atas (Plak). Opony należy umyc i na mokre spryskać środkiem i rozprowadzić małą szmatką lub pędzlem Dla lepszego efektu czynnosci można powtórzyć. Środek bardzo wydajny, opakowanie starcza na bardzo długo. Zdecydowanie nie polecam czarnideł o strukturze smaru czy pasty do butów. Po zastosowaniu brudzą a po czasie efekt szarości jest jeszcze większy. Do tego tworzy sie warstwa środka na oponie , którą należałoby usunąć przed nałożeniem nowej warstwy.Przy płynach to nie występuje. O reklamacji raczej nie ma co marzyć. Płowienie koloru nie ma wpływu na bezpieczną ekplatacje opony.e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3116301433301-PNEUBELL_750ML-srodek-do-gum-i-uszczelek,scr_dItems.html

herbi:
Tyle ,że brzydko wygladaja takie opony.Ja nie uzywam czernidła w jakiejś gęstej konsystencji tylko pianki do opon firmy Moje Auto.
Pryska sie taka pianką opone i po 15 sek,wyciera sciereczką.Efekt fajny,testowany na innych oponach.Nie wiem na jak długo uchroni opony w 2CV.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej