Autor Wątek: zgrzyt w skrzyni biegów przy właczaniu biegu pierwszego i trzeciego  (Przeczytany 196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Orzeszek29

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 2
    • Aleksandra
Myslicie ze moze byc to spowodowane niskim poziomem plynu w skrzyni , czy moze ma na to wpłyt wyrobiony ten gymowy dystans przy laczeniu wajhy kabinowej z ta pod maska od skrzyni ? jesli wbijam biegi bardzo pomału i na niskich obrotach to wchodzą ładnie , zgrzyt jest tylko kiedy robie to szybko.

Offline Siostra

• Dyskutant
  • Reputacja: 4
    • Kinga
Odp: zgrzyt w skrzyni biegów przy właczaniu biegu pierwszego i trzeciego
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwiec 2018, 17:38:16 »
U mnie też zgrzyta-podobnie przy biegu 1. Tez jestem ciekawa przyczyny. I podobnie jak u Ciebie czasem jest bez efektu dźwiękowego. Ktoś?  Coś na ten temat?

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Herbert
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwiec 2018, 18:03:52 »
To może byc spowodowane zużytymi synchronizatorami,albo zle działajacym sprzegłem.
1 bieg nie jest synchronizowany,wiec to nie synchronizator, moze to byc sprzegł,nie do konca wysprzęgla,ewentualnie może zgrzytac 1 jesli auto jest w ruchu.

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Mirek
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwiec 2018, 21:15:28 »
Wymień olej . Zbyt stary może być za gęsty i się biegi (synchronizatory) kleją. Olej musi być odpowiedni jak dasz zły -za rzadki też będzie źle nawet jeszcze gorzej. Kaczusia łyka 0,9l minerała np taki    http://www.2cv-shop.pl/pl/p/Olej-przekladniowy-EP-80W-1l-CASTROL/1422

Offline Siostra

• Dyskutant
  • Reputacja: 4
    • Kinga
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwiec 2018, 22:26:13 »
Dzięki Herbi! Sprzęgło to chyba dobry trop. Muszę podregulować.