Autor Wątek: Jaki płyn hamulcowy w 2cv  (Przeczytany 274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Mirek
Jaki płyn hamulcowy w 2cv
« dnia: 24 Sierpień 2018, 08:30:37 »
 Jakim płynem hamulcowym może być zalana kaczuszka . Mam już drugi taki przypadek ,że kaczka jest zalana dziwnym jak dla mnie płynem hamulcowym. Płyn ma kolor ciemno-żółty i jest przejrzysty-klarowny nie mętny. Nie jest to ani LHM ani DOT3 czy DOT4 nie jest to również R-3 czy LDS (WYSTĘPUJE WE WSPÓŁCZESNYCH UKŁADACH HYDRAULICZNYCH). Zapach płynu jest dość intensywny ale bliżej nie określony( tak jakby spalony olej). Wiem, że nie reaguje z uszczelkami LHM. Problem jest w tym ,że regenerowałem zaciski przednie i mi tego płynu brakuje a nie chcę wymieniać na LHM bo nie za bardzo mam na to czas aby się z tym bawić. Nie piszcie czym powinna być zalana kaczka bo to wiem. Może ktoś wie i miał taki przypadek co to za płyn. Może po eksperymentuję i pomieszam z LHM i zobaczę co się będzie działo. Na dolewkę sprawa będzie załatwiona ale problem na przyszłość i tak zostanie.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2018, 08:32:47 wysłana przez cvkowiec »

Offline pawel.d

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 5
Odp: Jaki płyn hamulcowy w 2cv
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2018, 00:13:23 »
  Zapach płynu jest dość intensywny ale bliżej nie określony( tak jakby spalony olej). Wiem, że nie reaguje z uszczelkami LHM.
Jak  dla mnie to jakaś odmiana płynu mineralnego czyli od LHM różni się tylko kolorem. Spotkałem sie z różnymi barwami mineralnych płynów hamulcowych np. czerwony, więc dlaczego nie żółty?

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
    • Olek
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2018, 17:53:16 »
Za czasów kiedy lhm kupowało się za dolary ludzie często kombinowali. Często stosowano olej hydrauliczny stosowany w lotnictwie bo z wojska można było tanio go załatwić a nie był agresywny na gumę.

Offline mirek

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
    • Mirek
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrzesień 2018, 22:37:28 »
W samochodach Citroen CX producent dopuszczał awaryjne zalanie olejem.
Najbezpieczniej i najtaniej to zalać właściwym.
Kiedyś dla sprawdzenia, zalałem do Fiata 126 płyn LHM (te płyny R3, R4... wydają mi się jakieś "suche"). Było OK. Byłem zadowolony. ALE !!!!!!!  Minął jakiś czas i dzwoni siostra, że samochód zablokowało na skrzyżowaniu... Silnik  nie ma mocy ruszyć, dodatkowe pchanie nic nie pomaga... Byłem zmuszony pojechać z lawetą... niedaleko (?)... tylko 500 km.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2018, 22:43:42 wysłana przez mirek »

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
    • Olek
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień 2018, 01:27:18 »
Trzeba tylko pamiętać że olej musi być mineralny. Producent dopuszcza też ropę do hydrauliki na dojazd ale dzisiejsza ropa jest zbyt agresywna.