Autor Wątek: ente  (Przeczytany 358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline andrzej

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
    • andrzej
ente
« dnia: 22 Październik 2018, 11:04:17 »
Witajcie!
Jestem nowym forumowiczem i zupełnie zielonym w temacie!
Prosze o podpowiedż; co oznacza okreslenie "ENTE" kiedy rozmawia się o 2CV??
Ponadto, prosze o radę; na co zwrócić uwagę przed zakupem KACZKI, która na "oko" wyglada całkiem nieżle; jest odnowiona, pomalowana, ma dobre papiery, odpala.
Bedę widzieczny za każdą podpowiedz dzięki której stane się właścicielem tego francuzkiego cuda!
Andrzej

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Herbert
Odp: ente
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Październik 2018, 14:36:43 »
Cześć Andrzeju.
Fajnie ,ze zdecydowałeś sie na zakup Kaczuszki.ENTE to z niemieckiego własnie KACZKA.Czasem takie własnie określenie mozesz usłyszec.
Na co zwrócic uwage,przede wszystkim na rame,zapytaj czy rama była wymieniana,jesli nie to trzeba koniecznie sie jej przyjrzeć .Bo moze byc pordzewiała ,albo połatana a wtedy prędzej czy pózniej czeka cie jej wymiana a to wiąże sie z całkowita rozbiorka samochody.Trzeba ja zobaczyc od spodu i z komory silnika.jesli była wymieniana to tez lepiej popatrzec na nia.
Druga rzecz do sprawdzenia to podłoga w kabinie i komorze bagaznika a takze nadkola wewnetrze od strony bagażnika.
Popatrz tez na dolne krawedzie drzwi.czy są dobre,czy zamalowano rdzę.

Andrzej,a gdzie jest ten samochód,moze ktorys z kolegów z forum mieszka w poblizu i mógłby Ci pomóc.
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2018, 15:20:48 wysłana przez herbi »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 72
    • Piotr
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Październik 2018, 15:46:08 »
Witojcie Jędruś  :)
Czy jest kompletna. Bo szukać części/wyposażenia brakującego to kasulkę. Tak ja Herbert mówi wrzuć na fora fotki to otrzymasz podpowiedzi.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2018, 16:01:25 »
Ponadto, prosze o radę; na co zwrócić uwagę przed zakupem KACZKI, która na "oko" wyglada całkiem nieżle; jest odnowiona, pomalowana, ma dobre papiery, odpala.
Bedę widzieczny za każdą podpowiedz dzięki której stane się właścicielem tego francuzkiego cuda!
Andrzej

Cześć Andrzej.
(Moim skromnym zdaniem) Najsensowniejsza PODPOWIEDZ, jaką JA chciałbym Ci udzielić, brzmiałaby:
WEŹ ZE SOBĄ, na oględziny PRZED (!!!) zakupem - kogoś, kto 2CV-ki zna. Ma (miał), jeździ, sam naprawia.
"Organoleptyczne" poczucie auta (nie tylko wzrokiem, ale i słuchem również. I dotykiem. Tak, tak! Pomacać trzeba tu i ówdzie. ...i "odczuwanie pod siedzeniem" - podczas jazdy próbnej!! Bo to się tymi czterema literami czuje!) i PORÓWNANIE z odczuciami już znanymi (z innej kaczuchy) - naprawdę warte ...tej flaszeczki łyskacza, którą grzecznościowo odpaliłbyś koledze za taką przysługę.
..Bo później, gdy już kupisz..... owszem, będziemy Ci podpowiadać co dalej". Ale...wolelibyśmy Ci NIE składać wyrazów WSPÓŁCZUCIA... >:D >:D

I nie proponuję SIEBIE - do takich oględzin! (żeby nie było, że się o flaszkę przygaduję)  ;) :P
Ja do Zakopanego mam ZDECYDOWANIE za daleko.... 

P.S.
Taka, która (cytuję Twoje słowa) "na `oko` wygląda całkiem nieźle; jest odnowiona, pomalowana" - wymaga TYM WIĘKSZEJ czujności przy zakupie i TYM DOKŁADNIEJSZEGO przyjrzenia się jej ! 
« Ostatnia zmiana: 22 Październik 2018, 16:05:57 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline andrzej

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
    • andrzej
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Październik 2018, 18:52:36 »
Wielkie dzięki za dobre rady i wskazówki!  Dzieki nim ( a właściwie dzięki Wam) przesuwam termin posiadania francuzkiej ENTE na przyszły rok, kierując swe kroki celem -  jej upolowania,  do Obornik ! Jak ją już będę miał to oczywiście zaprezentuję  i ją i siebie w pełniejszej wersji. Pozdrawiam i jeszcze raz: dzięki!
Andrzej
ps U nas nie ma problemów aby whisky było zimne/z lodem  - w tej chwili jest ok zera za oknem- żródlaną wodę tez mamy, brakuje tylko 2CV!!!  Jak będzie to zaproszę!!!
A